Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: okres zasiłkowy


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 14 sierpień 2019 - 09:29

Zwolnienia przychodzą teraz elektronicznie, jak możemy go nie przyjąć, zostało potraktowane jako nieobecność usprawiedliwiona niepłatna. 

 

 


Przyjęliście w sensie braku jakiejkolwiek weryfikacji sytuacji pracownika w momencie zakończenia świadczenia rehabilitacyjnego - normalne w takiej sytuacji byłoby zwolnienie pracownika nadal niezdolnego do pracy, a nie udzielanie mu urlopu, szczególnie w kontekście ostatniego wyroku SN na ten temat, o co mógłby się również skubnąć ZUS, gdyby okazało się, że dzięki waszemu posunięciu pracownik ma jednak nowy okres zasiłkowy.


Dorota

Napisano 14 sierpień 2019 - 07:50

Tak. Dokładnie ZAS-64


Napisano 13 sierpień 2019 - 14:40

Zwolnienia przychodzą teraz elektronicznie, jak możemy go nie przyjąć, zostało potraktowane jako nieobecność usprawiedliwiona niepłatna. 

 

do Doroty, czy możesz podpowiedzieć coś więcej, czy to chodzi o ZAS -64. Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.


Dorota

Napisano 12 sierpień 2019 - 13:30

Max okresu zasiłkowego to 182 dni, a nie 183 dni.

Pilnie pisać pismo do ZUS w sprawie otwarcia nowego okresu zasiłkowego.


Napisano 12 sierpień 2019 - 12:39

90% tego pytania powinno trafić do ZUS, bo o okresach zasiłkowych nikt na forum nie rozstrzygnie. Zagmatwaliście przyjmując zwolnienie po okresie zasiłku rehabilitacyjnego i udzielając mu urlopu, kiedy był niezdolny do pracy.


Napisano 12 sierpień 2019 - 11:29

Witam,

 

Pracownik wykorzystał 183 dni zasiłku chorobowego, 3 miesiące świadczenia  rehabilitacyjnego.  Bezpośrednio po świadczeniu przyniósł zwolnienie lekarskie. Miał starać się o przedłużenie świadczenia, ale ostatecznie udzieliliśmy mu urlopu wypoczynkowego, który w połowie pracownik przerwał dostarczając kolejne zwolnienie lekarskie.   Jak traktować takie zwolnienia, bezpośrednio po świadczeniu  i drugie po urlopie.. Czy jest to kolejny okres zasiłkowy, dodam że pracownik nie wrócił do pracy  i nie uzyskał zdolności do pracy. 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)