Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Jak obliczyc podstawe wymiaru zasilku? L4 w ciazy i macierzynski


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

szlemka

Napisano 14 luty 2019 - 16:15

 

dziękuję bardzo.

 

A w przypadku pójścia na zwolnienie w czerwcu (z zachowaniem tej 3 miesięcznej przerwy pomiędzy zwolnieniami) jak jest liczona podstawa do obliczenia chorobowego tj. z ilu miesięcy wstecz?

 

tak jak wyżej, z 12


Napisano 14 luty 2019 - 13:48

z 12-tu


Napisano 14 luty 2019 - 13:35

3 pełne m-ce bez zwolnienia marzec, kwiecień, maj. Zwolnienie w czerwcu żeby była przeliczona podstawa.

 


dziękuję bardzo.

 

A w przypadku pójścia na zwolnienie w czerwcu (z zachowaniem tej 3 miesięcznej przerwy pomiędzy zwolnieniami) jak jest liczona podstawa do obliczenia chorobowego tj. z ilu miesięcy wstecz?


szlemka

Napisano 14 luty 2019 - 13:16

3 pełne m-ce bez zwolnienia marzec, kwiecień, maj. Zwolnienie w czerwcu żeby była przeliczona podstawa.


Napisano 14 luty 2019 - 13:05

Witam, uprzejmie proszę o wyjaśnienie jak dokładnie jest liczona 3 miesięczna przerwa pomiędzy zwolnieniami, która warunkuje że podstawa obliczenia zasiłku chorobowego będzie inna? czy jeśli przebywam na zwolnieniu lekarskim (kod A) przez dwa dni 14-15.02 to kolejne zwolnienie powinno wypadać po jakim terminie żeby podstawa była liczona na nowo? Dopiero po 31.05?


koleżanka

Napisano 07 luty 2019 - 20:23

Podstawa chorobowego będzie wyliczona z twojego wynagrodzenia z umowy o pracę.

Z tym, że nie wiadomo czy ZUS nie przeprowadzi postępowania wyjaśniającego prawdziwość twojego zatrudnienia. 


Napisano 07 luty 2019 - 16:26

Witam, 

Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem jak będzie liczona podstawa wymiaru zasiłku w moim przypadku. Aktualnie jestem na L4 i będe na nim do porodu (jestem dopiero od kilku dni więc nie dostałam jeszcze wynagrodzenia i nie wiem jakie będzie).

 

Pracę zaczęłam w połowie grudnia, gdzie miałam 2 dni dodatkowo opuszczone - jeden z L4 zwykłym bez kodu B, drugi policzono jako nieobecność nieusprawiedliwiona niepłatna. Wypłatę za grudzien podstalam jednak w swysokości dokładnie 1/2 miesieca - na umowie mam 3900 brutto, dostałam połowę z tego.

 

W styczniu pracowałam cały miesiąc, na koniec stycznia przyszła wypłata, której wysokość obniżono o te dwa dni nieobecności z grudnia. 

 

Od lutego jestem na L4 z kodem B.

 

I pytanie, jako że podstawa wymairu zasiłłku wynosi tyle ile średnia z ostatnich 12 miesięcy, a u obecnego pracodawcy pracowalam jeden miesiąc niepełny grudzień i jeden pełny ale niepełnopłatny bo wyp łata była o ok 400 zl nizsza w związku z nieobecnościami nie za styczeń ale za grudzien... To jak u mnie będzie liczona podstawa? Dostanę tyle ile powinnam w związku z tym co mam na umowię czyli te 3900 brutto, czy będzie to ta kwota która dostałam w styczniu (boo wiem ze grudzien jako ze przperacowalam polowe się do tej podstawy nie liczy)? A jesli tak to czy zostanie ona uzupełniona do kwoty którą powinnamm dostac z umowy ?? Skoro była to wypłata za stcyzen ale z ppotraceniem tego czego nie potracii w grudniu?

 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)