Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: odmowa zasiłku chorobowego


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 3 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Sua

Napisano 13 czerwiec 2018 - 13:21

Tym bardziej masz podstawę do zwrócenia się do ZUS o odzyskanie zasiłku. W sensie, skoro ZUS uznał, że się nie należy to niech wyegzekwuje od pracownika zwrot zasiłku (bo nie jest już Twoim pracownikiem i nie masz jak potrącić). Pisz do ZUS. Jak odmówią to przynajmniej wskażą powód odmowy i ewentualnie podpowiedzą co zrobić. 


Napisano 13 czerwiec 2018 - 12:41

Dzięki dziewczyny. Ja niestety wypłaciłam zasiłek za te dni bo pismo dostałam po wypłacie wynagrodzenia. Pracownik nawet już u nas nie pracuje. Otrzymał wypłatę za maj składającą się z zasiłku do 10 maja i wynagrodzenie za pracę od 11 maja do 31. Teraz dostałam kopię decyzji, że za dni 9 i 10 maj ZUS odmawia wypłaty zasiłku. I teraz nie wiem jak to rozliczyć? W sumie jest to decyzja dla pracownika, ja otrzymałam to do wiadomości.


Sua

Napisano 13 czerwiec 2018 - 10:05

Ja kiedyś zrobiłam taki myk, że zwróciłam się do ZUS aby to oni ściągnęli od pracownika nienależnie pobrany zasiłek. ZUS się zgodził a ja nie musiałam nic korygować (bo na dzień wypłaty pracownik miał prawo do zasiłku, jaki mu wypłaciłam).

Nie wiem, czy ten numer przejdzie ale warto spróbować ;)


Witch

Napisano 13 czerwiec 2018 - 08:03

Pracownik, który nie stawił się na kontrolę do lekarza orzecznika, uniemożliwiając tym samym badanie, traci prawo do zasiłku chorobowego od następnego dnia po wyznaczonym terminie badania, ponieważ od tego momentu traci ważność jego zaświadczenie lekarskie.


Napisano 12 czerwiec 2018 - 09:33

Pracownik otrzymał wynagrodzenie za maj, które składało się z zasiłku i wynagrodzenia za pracę. Teraz otrzymałam do wiadomości informację z zus o odmowie prawa do zasiłku za kilka dni maja. Pracownik nie stawił się na komisję i za kilka dni ostatniego zwolnienia odmówiono wypłaty zasiłku. Proszę o wskazówki jak ja teraz powinnam rozliczyć ten nadpłacony zasiłek? Z góry dziękuję


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)