Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: odmowa zasiłku rehabilitacyjnego i co dalej?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 7 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

MałgorzataAAA

Napisano 08 wrzesień 2014 - 12:56

Czyli jeżeli odwołałam się do Sadu pracy,,,czekam obecnie na ,,jakąś informacje , odpowiedż na moje odwołanie,,,chciałam się dostać do kierownika to niemożliwe....tacy u nas nie pracują...ale jeżeli Zus sam nie może cofnąć czegoś co uniemożliwia mi powrót do zdrowia i do pracy...Sama powinnam napisać i zanieść prośbę o cofnięcie  wydanej decyzji?....Czy sąd Pracy może to uwzględnić ? Od marca leci czas,,,na moja rehabilitacje, lekarz zalecił mi ciężką prace aby wrócić w pełni zdrowia, mam dopiero 50 lat . Czas ucieka i wszystko się żle zrasta i zalewa bo tracę cenny czas  na  walkę z wiatrakami....Już muszę ....Za rok będzie  za późno. I będę kaleką.


Joanka S

Napisano 08 wrzesień 2014 - 12:21

Masz orzeczoną rentę chorobową,decyzja zapewne jest ważna.Proponuję udać się do kierownika wydziału orzeczeń,może coś poradzi ponieważ ZUS sam nie może cofnąć raz wydanej decyzji."uprawnienie organu rentowego do wszczęcia postępowania z urzędu w celu weryfikacji ustalonego prawa do emerytury lub renty albo ich wysokości jest niezgodne z konstytucją. Narusza przy tym zasadę zaufania obywateli do państwa. Tak orzekł Trybunał Konstytucyjny 28 lutego 2012 r. (sygn. akt K 5/11)."


MałgorzataAAA

Napisano 08 wrzesień 2014 - 11:30

Jutro mija 182 dzień w którym jestem na zasiłku chorobowym.W marcu miałam operację kręgosłupa.W trakcie zasiłku chorobowego wygasła mi umowa o pracę.Złożyłam również w terminie wniosek o zasiłek rehabilitacyjny, niestety dostałam odmowę gdyż okazało się ze w 2013 r. składałam wniosek o rentę . Dostałam odmowna decyzje z powodu braku lat pracy.Jednak z powodu renty odmówiono mi świadczenia rehabilitacyjnego. Oczywiście odwołałam się w terminie i czekam.Czy mam szanse wywalczyć sobie ten zasiłek rehabilitacyjny ponieważ jestem uprawniona , jednak nie przyznano mi tej renty która teraz mnie pogrąża i zamyka drzwi do wyzdrowienia  i powrotu do pracy. Jeżeli jednak  nie dam rady odzyskać  świadczenia rehabilitacyjnego, co mam czynić czy już tylko pod mostem się zakwaterować? nic innego do głowy mi nie przychodzi.....ale jeszcze mam nadzieję że jest coś o czym nie wiem....:):):)


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)