Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: średnia urlopowa nauczycieli w podstawie


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 09 sierpień 2016 - 11:30

Nauczyciel dostał od IX 2014 wychowawstwo, następnie się rozchorował od IX 2015 i inna nauczycielka przejęła wychowawstwo. Jednak powrócił w II 2016 znów dostając z powrotem swoją klasę. Czy na okres wakacji powinnam naliczyć średnią urlopową tej osobie, która wróciła od II 2016 i nadal ma wychowawstwo?


Napisano 02 sierpień 2012 - 06:45

Witam ja mam pytanie ws średniej urlopowejbo ja nie wiem kiedy mam ją wypłacić nauczycielom nieferyjnymoni mają 35 dni urlopu i wykorzystują go kiedy chcą, w lipcu np wykorzystali 12 dni a w sierpniu wykorzystają 8 dni , każdy nauczyciel, bo tak mają wszyscy urlopy a 15 dni jeszcze im zostanie do wykorzystania w trakcie roku szkolnego. każdy w innym terminie będzie brał ten urlopczy mam im w sierpniu wypłacić za 35 dni, czyli za cały urlop pomimo tego, że go nie wykorzystali?czy płacić im za faktycznie wykorzystany czyli np jak w grudniu ktoś sobie weźmie urlop, to wypłącić mu w grudniu, ale wtedy z jakich miesięcy wyliczyć im średnią z nadgodzin??? to są nauczyciele poradnie psych. pedag.PROSZĘ O POMOC

Napisano 31 lipiec 2012 - 19:26

30 czerwca

Napisano 05 lipiec 2012 - 09:17

a od kiedy nalezy liczyć urlop dla nauczyciela od 30 czerwca czy 2 lipca???

Napisano 13 czerwiec 2012 - 20:46

Do średniej urlopowej z wakacji nie wliczam tych z nadgodzin feryjnych, do trzynastki tak jak pisałam, do jubileuszówki nie pamiętam wracam do obiegu Dołączona grafika

Napisano 24 kwiecień 2012 - 12:32

Kasiu - a do średniej urlopowej za wakacje wliczasz średnią urlopową z nadgodzin feryjnych? Raczej do średniej powinny wchodzić tylko faktycznie przepracowane godziny, a nie wynagrodzenie za czas urlopu (średnia urlopowa za ferie).Do jubileuszówki też nie bardzo - np. jubileuszówka 31 sierpnia (podczas wakacji); wynagrodzenie stałe wiadomo, ale nadgodziny wlicza się średnią z roku szkolnego do miesiąca poprzedzającego (czyli lipca - w którym nie ma nadgodzin, tylko średnia urlopowa - czy ją uwzględniasz, czy liczysz do czerwca?).Do trzynastki wliczamy - ok.Tylko, że wszystkie 3 świadczenia oblicza się na podstawie tych samych przepisów - ekwiwalent za urlop nauczycieli.

Napisano 20 kwiecień 2012 - 15:18

średnie urlopowe wchodzą bo to oczywiście za nadgodziny, nagród nie wliczamy.

Napisano 18 kwiecień 2012 - 13:58

Witam!Mam wątpliwości co do uwzględniania/nieuwzględniania składnika wypłaconego: średniej urlopowej w podstawie 13-tki, jubileuszówki oraz średniej "wakacyjnej" nauczycieli.Sytuacja jest trochę dziwna: do podstawy 13-tki, jubileuszówki i średniej urlopowej nauczycieli uwzględnia się składniki wymienione w ustawie o ekwiwalencie za niewykorzystany urlop - czyli dla tych trzech świadczeń powinny być uwzględniane te same składniki.Chodzi mi tylko o średnią urlopową wypłacaną za ferie - do trzynastki wchodzi(?), do jubileuszówki nie(?) no i do średniej urlopowej (wakacje) też nie(?) - a powinno być tak samo dla wszystkich.Wszystkie interpretacje i artykuły przytaczają suchą treść ustawy Dz.Uz 2001 nr 71 poz 737 i nie bardzo wyjasniają sprawę.Ma ktoś może jakieś jaśniejsze wyjaśnienie, interpretację...Pozdrawiam!

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)