Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: FGŚP - dwie listy płac w miesiącu


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 7 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Glusia

Napisano 16 listopad 2013 - 09:30

Jednostki budżetowe nie płacą skladki na FGŚP, może gdzieś w programie jest "zaklikana" opcja żeby nie płacić tej składki...?


T'riss

Napisano 15 listopad 2013 - 18:09

Pierwszy raz. Choć pierwszy raz zdarzyło się też, że szefostwo zażyczyło sobie premię na osobnej liście - stąd wątpliwości. Dziękuję Wam za odpowiedzi. Skontaktuję się z serwisem :)


koleżanka

Napisano 14 listopad 2013 - 22:37

[font="georgia, serif;"]A może gdzieś w ustawieniach programu nie jest zaznaczone aby program naliczał te składki.[/font]

[font="georgia, serif;"]To pierwszy raz masz taki problem ?[/font]


Bogusława

Napisano 14 listopad 2013 - 18:57

Jak liczysz Fundusz Pracy to także FGŚP ,sama stwierdziłaś, że żaden pracownik nie jest zwolniony z racji wieku z opłacania tych składek.tak jak napisałam wyżej najlepiej skontaktować się z informatykiem z serwisu,może telefonicznie podpowie co może być przyczyną takiego naliczania części wynagrodzenia.


T'riss

Napisano 14 listopad 2013 - 18:10

Sprawdzałam :) Wszyscy są poniżej progu zwolnienia. Poza tym program liczy poprawnie składki społeczne, poprawnie składkę zdrowotną i FP. Zaliczka na podatek również jest ok. Nie rozumiem tylko braku FGŚP :(NO bo czy ja źle rozumuję:

pierwsza lista płac 15.11 oznaczona jako wypłata premii. Odliczone składki społeczne. Naliczony podatek (bez ulgi podatkowej i kosztów uzyskania). FP jest bo premia sama sobie już jest na poziomie najniższej krajowej a co dopiero w sumowaniu z drugą wypłatą. druga lista 30.11 oznaczona jako wypłata wynagrodzenia pracownikom etatowym. Składki, podatek, FP, ulga podatkowa odliczona w całości, koszty odliczone w całości.

 

I od obu, moim zdaniem, powinno naliczyć FGŚP. Prawda? :(


koleżanka

Napisano 13 listopad 2013 - 22:42

[font="georgia, serif;"]a może wszyscy pracownicy są w wieku dla którego nie płaci się składek na FGŚP ?[/font]


Bogusława

Napisano 13 listopad 2013 - 13:41

Masz Glusia racjęDołączona grafika naliczamy wszystkie składki na ubezpieczenia społeczne,więc nie wiem dlaczego program nie nalicza prawidłowo wszystkich należnych składek.Najlepiej zadzwonić do serwisu i tam się dopytać,co należy zmienić w programie,aby liczył prawidłowo.


Glusia

Napisano 13 listopad 2013 - 12:08

Program się "buntuje",ponieważ nie naliczasz składek na ubezpieczenia społeczne.Składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych naliczasz od premii na liście dodatkowej.

A dlaczego nie naliczasz składek na ubezpieczenie społeczne?


Bogusława

Napisano 13 listopad 2013 - 11:59

Program się "buntuje",ponieważ nie naliczasz składek na ubezpieczenia społeczne.Składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych naliczasz od premii na liście dodatkowej.


T'riss

Napisano 13 listopad 2013 - 11:40

Witam,

 

nie znalazłam w wyszukiwarce takiego tematu, a dopiero zaczynam pracę z płacami, więc wybaczcie naiwne pytanie.

Nie jestem pewna czy dobrze naliczam składki na FGŚP. Firma w listopadzie będzie miała dwie listy płac: etatową z wypłatą ostatniego dnia miesiąca oraz premiową z wypłatą 15 listopada. Ponieważ ulga podatkowa i koszty uzyskania mogą być rozliczane raz w miesiącu przyjęłam taktykę mojej poprzedniczki na tym stanowisku i od listy premiowej nie odliczam ich, za to obie pozycje uwzględniane są w całości na liście etatowej. Z tym program, na którym pracuję nie ma problemów. Za to burzy się, kiedy próbuję naliczyć składki na FGŚP od każdej z tych wypłat. Wydaje mi się, że powinnam mimo wszystko je naliczyć.... czy źle rozumuję?

 

Jak do tej pory uznawałam, ze komputer ma prawo być mądrzejszy ode mnie, ale staram się ciągle uczyć... i zaczynam nabierać pewnych wątpliwości co do inteligencji tej maszyny Dołączona grafika

 

pozdrawiam!

Kasia

 

 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)