Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Wezwanie do ORZECZNIKA ZUS


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 3 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

koleżanka

Napisano 13 listopad 2019 - 21:20

"Czy po komisji dostaje się jakieś zaświadczenie, tzn wynik tej oceny?'

 

Ale jaka to komisja, w jakiej sprawie ?


ZosiaA

Napisano 13 listopad 2019 - 07:08

Nic nie przychodzi, informację otrzymałaś przecież.

Napisano 13 listopad 2019 - 00:06

Czy po komisji dostaje się jakieś zaświadczenie, tzn wynik tej oceny? Lekarz po rozmowie kazał mi się zgłosić po zwrot kosztów za dojazd i dalej się leczyć. Zasugerował mi zmianę leków oraz stwierdził, że leczenie może jeszcze potrwać. Myślałam, że coś przyjdzie pocztą ale minął już miesiąc i nic.

ZosiaA

Napisano 09 październik 2019 - 16:04

Ale co chcesz usłyszeć?
Przeczytaj sobie wątek w całości.
Nikt ci nie powie co orzecznik zdecyduje

Napisano 09 październik 2019 - 13:31

Witam,

Leczyłam się u psychiatry 2 lata temu, chodziłam wówczas do psychoterapeuty, nie byłam wtedy na zwolnieniu. Teraz w wyniku mobbingu w pracy (mam słabą psychikę) leczę się na depresję. Czekając na wizyte u psychiatry byłam 20.09. u lekarza rodzinnego po zwolnienie do czasu wizyty u psychiatry. Potem dostałam od psychiatry zwolnienie do 27.10. leki oraz mam wrócić na konsole pech bo że względu na zmianę godzin wizyt będę musiała iść do innego lekarza. Dzisiaj dostałam wezwanie na komisje na 16.10. Czy na komisji mogą mi podważyć to zwolnienie? Czuję się troszkę lepiej ale na samą myśl o powrocie do tamtej pracy dostaje duszności i ataków paniki. Docelowo planowałam się ogarnąć i znaleźć inna pracę i przeczekać okres wypowiedzenia na zwolnieniu. Jak wrócę do pracy to znowu będę miała leki żeby wyjść z domu. Macie jakieś rady, nigdy nie byłam na komisji. Planowałam jeszcze 1 miesiąc zwolnienia.

Napisano 26 marzec 2019 - 23:14

Jeśli lekarz orzecznik podważy twoje prawo do zwolnienia to wróć do pracy jeśli żadnego porozumienia nie podpisywałeś.
Zobaczysz co będzie się działo.
A tak nawiasem to nie ma przeszkód aby pracownik podpisał porozumienie na chorobowym.

Mądrzejszy o wiedzę

Napisano 26 marzec 2019 - 19:14

Witam serdecznie :)

Proszę o odpowiedz na nurtujące mnie pytanie, mam umowę na czas nieokreślony, od 23 stycznia przebywam na chorobowym, mój zakład pracy będąc na zwolnieniu wysłał mi świadectwo pracy, oraz zwolnienie z pracy za porozumieniem stron (na które ja się nie zgodziłem a tym bardziej takowego nie podpisałem) dziś dostałem wezwanie na komisję lekarską .... Moje pytanie brzmi, jeżeli orzecznik podważy moje chorobowe, co mogę w związku z tym zrobić ? Dodam, że pismo sądowe jest w toku o naruszenie praw pracownika, pracownik nie wyraził zgody na porozumienie stron, bo jak samo za siebie mówi, muszą wyrazić dwie strony zgodę na takie wypowiedzenie i na pewno nie na zwolnieniu .... Proszę o szybką odpowiedz, nie o hejt, bo nie wiadomo czy ty kiedyś nie będziesz tą osobą, która będzie potrzebować pomocy .... 

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odpowiedz 


podatkowy2019

Napisano 20 marzec 2019 - 15:39

ja prowadząc działalność już od kilkunastu lat, tylko raz byłem na chorobowym i to chorobowe akurat przekroczyło 10 czy 14 dni.. Już miałem problemy bo zwolnienie wystawiła felczer a nie lekarz i zus zaczął dochodzić czy aby na pewno zwolnienie było zasadne. Gdyby nie odwoływał się sądownie, pewnie nie wypłaciliby mi chorobowego..


Napisano 18 marzec 2019 - 13:00

Nie, możesz zawsze złożyć wypowiedzenie

Napisano 18 marzec 2019 - 12:30

A gdybym chcial sie zwolnic to tez musze badania zrobic ?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)