Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Zwolnienie lekarskie w okresie wypowiedzenia i później


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

ZosiaA

Napisano 28 grudzień 2017 - 11:50

Jeśli zachoruje na inną chorobę, będzie płatne, więc może nie generalizuj.

Dorota

Napisano 28 grudzień 2017 - 10:39

Zwolnienie na Lenę  też nie będzie płatne bo wykorzystała okres zasiłkowy, a o świadczenie rehabilitacyjne nie starała się.


ZosiaA

Napisano 28 grudzień 2017 - 00:37

Po zakończeniu umowy o pracę tylko zwolnienie na ciebie będzie płatne, opieka nie.

Napisano 27 grudzień 2017 - 23:09

Witam. mam pytanie. jesli mam umowe na czas nieokreslony, zlozylam wypowiedzenie, które konczy się 31.12.2017 i wykorzytstałam juz 182 dni zwolnienia lekarskiego w bieżacym roku kalendarzowym, obecnie po 182 dniach mam zwolnienie na dziecko, które zakonczy sie ok 05.01.2018. Jesli w nowym roku znowu będę chora to czy okres 182 dni liczy się "od nowa"? Nie mialam ani jednego dnia przerwy. Rozumiem, że na zwolnieniu do 05.01.2018 lakarz wpisuje nip obecnego pracodawcy, mimo, iz od 01.01.2018 nie będę juz ich pracownikiem? Będę wdzięczna za odp.


ZosiaA

Napisano 23 listopad 2017 - 09:24

Proszę


Napisano 23 listopad 2017 - 09:18

Dziękuje

ZosiaA

Napisano 23 listopad 2017 - 08:22

Zgodnie z art. 53 § 1 pkt 1 k.p., pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia, jeżeli niezdolność pracownika do pracy wskutek choroby trwa:
a) dłużej niż trzy miesiące – gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż sześć miesięcy,


koleżanka

Napisano 22 listopad 2017 - 23:18

Mam pytanie poniewaz ktos mi powiedzial ze jesli czlowiek przepracowal 3,5 miesiaca to nie moze byc wiecej na zwolnieniu chorobowym niz przepracował. Czy to prawda ? Bo mi sie wydaje ze wystarczy jesli przepracowalo sie ponad 30 dni i mozna wtedy byc na zwolnieniu 182 dni.

 

to nieprawda


Napisano 22 listopad 2017 - 20:53

Mam pytanie poniewaz ktos mi powiedzial ze jesli czlowiek przepracowal 3,5 miesiaca to nie moze byc wiecej na zwolnieniu chorobowym niz przepracował. Czy to prawda ? Bo mi sie wydaje ze wystarczy jesli przepracowalo sie ponad 30 dni i mozna wtedy byc na zwolnieniu 182 dni.

Dodam ze pracowalam od 01.05.2017 a choruje od 18.08.2017 a zdniem 20.11 ustala moja praca za wypowiedzeniem art.53 par 1 pkt 1a Kp.

Napisano 22 listopad 2017 - 20:37

Mam pytanie poniewaz ktos mi powiedzial ze jesli czlowiek przepracowal 3,5 miesiaca to nie moze byc wiecej na zwolnieniu chorobowym niz przepracował. Czy to prawda ? Bo mi sie wydaje ze wystarczy jesli przepracowalo sie ponad 30 dni i mozna wtedy byc na zwolnieniu 182 dni.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)