Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Ubezpieczenie dziecka przy ojcu w związku nieformalnym


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

doriss

Napisano 20 luty 2013 - 13:36

to jest tylko formalnośc pomiędzy zakładem pracy, a ZUS. Nie wiem, w jaki sposób i jaką drogą była żona i dzieci mieliby się dowiedzieć o ubezp. dziecka w ZUS (chyba, że znajoma pani z ZUSu im powie)

julia314

Napisano 20 luty 2013 - 13:31

Przeciez jesli on uzna dziecko i da mu nazwisko,to i tak jego rodzina się o tym raczej na 100% dowie.

On z nimi nie mieszka od lat, jego była też ma kogoś, nie żyją ze sobą, wszystko mi jedno czy ona się dowie (choć niby skąd jeśli mieszkają w odległym województwie, nie ma wspólnych znajomych i nie dążą do komunikacji).Nie chciałabym jednak by jego dzieci dowiedziały się o istnieniu rodzeństwa nagle i w nieelegancki sposób, oraz w za młodym wieku, chcę się też upewnić, czy ubezpieczenie jakoś nie zaszkodzi ich interesowi, chcę uniknąć nieprzyjemności dla obu stron :)

ida

Napisano 20 luty 2013 - 13:28

nie, bo to ubezpieczenie polega na zgłoszeniu dziecka mającego prawo do bezpłatnego leczenia. To nie wiąże się z żadnymi realnymi potrąceniami , czy kosztami.

julia314

Napisano 20 luty 2013 - 13:25

Dziękuję, jak więc rozumiem jest to najlepszy wybór dla pary, w przypadku której kobieta nie ma tymczasowo stałej pracy na umowę.Rozumiem że nawet w przypadku wspólnych rozliczeń PIT z prawie dorosłymi dziećmi i byłą partnerką (o ile takie coś jest możliwe, wątpię, że tak jest) fakt ubezpieczenia kolejnego wówczas członka rodziny nie wychodzi od razu na jaw...

ida

Napisano 20 luty 2013 - 13:21

"Czu istnieje ryzyko, że dotychczasowe dzieci i była żona mogłyby w jakiś sposób dowiedzieć się o ubezpieczeniu przez mojego partnera kolejnego dziecka, i zacząć sprawiać problemy ?"Przeciez jesli on uzna dziecko i da mu nazwisko,to i tak jego rodzina się o tym raczej na 100% dowie.Jeśli ten pan pracuje na umowe o prace ,to moze zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego dziecko , niekoniecznie musi byc to dziecko ze związku małżeńskiego, wystarczającym dokumentem bedzie akt urodzenia i nr PESEL dziecka. Czy w jego pracy nie ma kogoś "zyczliwego" kto predzej czy później doniesie usłużnie jego zonie, to już naprawde trudno przewidzeć.

Dorota

Napisano 20 luty 2013 - 13:17

Ojciec dziecka może zgłosić go do ubezpieczenia jako członka rodziny, nie ponosi żadnych kosztów finansowych, pracodawca jest zobowiązany zachować tajemnicę służbowa odnośnie wszystkich danych pracownika.

Bogusława

Napisano 20 luty 2013 - 13:16

Ojciec dziecka ,jeżeli je uzna może je zarejestrować do ubezpieczenia zdrowotnego, nie ma najmniejszego problemu .Nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami ,bo składkę zdrowotną odprowadza się tylko od jego wynagrodzenia ,pomniejszając podatek dochodowy .Nie będzie ponosił w związku z tym żadnych kosztów. Nikt nie może w to ingerować ,ani sprawdzać ,ponieważ jest ochrona danych osobowych.

julia314

Napisano 20 luty 2013 - 13:11

Witam, jestem w ciąży, nie jestem mężatką, aktualnie zarabiam wystarczająco pieniędzy na siebie i dziecko, ale nwszystko a umowy o dzieło.Ojciec dziecka, z którym mieszkam i żyję od kilku lat w związu, uzna dziecku i rozważamy, że da mu nazwisko. Ma pracę na umowę o pracę, więc jak rozumiem, mógłby ubezpieczyć dziecko.Mam jednak kilka pytań. Czy takie ubezpieczenie jest dla ojca dodatkowym obciążeniem finansowym, jeśli ma już on dwoje prawie dorosłych dzieci z poprzedniego związku ? Tj. czy peniądze na to będą odcięte z jego pensji ? Czy zakład pracy może odmówić ubezpieczenia dziecka "nieślubnego" ? Czu istnieje ryzyko, że dotychczasowe dzieci i była żona mogłyby w jakiś sposób dowiedzieć się o ubezpieczeniu przez mojego partnera kolejnego dziecka, i zacząć sprawiać problemy ? Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)