Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Łączona opieka nad dzieckiem


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 5 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Lidka333

Napisano 10 wrzesień 2019 - 19:10

 

Podpieranie się stroną rządową Rodzicielski Gov jest bardzo wygodne i rzeczywiście jest na niej wiele ciekawych informacji, szkoda, że nie jest ona aktualna!

Znajdujące się tam informacje są na stan prawny po 17 czerwca 2013 r. A np. po 2 stycznia 2016 r. przestało funkcjonować pojęcie dodatkowego urlopu macierzyńskiego.


coli

Napisano 05 luty 2019 - 20:26

http://www.rodzicielski.gov.pl/mama


Napisano 05 luty 2019 - 11:02

Dzień dobry. Może ktoś będzie w stanie mi pomóc - wertowanie kolejnych stron internetowych nie przynosi wcale odpowiedzi a wydawało mi się, że sprawa nie jest trudna...

Jestem w ciąży, z terminem porodu na marzec. Oboje z mężem jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę. Planujemy podzielić się opieką nad dzieckiem - pierwsze pół roku zostanę w domu ja, drugie pół roku on. Jeśli zatem dobrze rozumiem, ja planuję wykorzystać swoje 20 tygodni urlopu macierzyńskiego a następnie 6 tygodniu urlopu rodzicielskiego, a pozostałe 26 tygodni urlopu rodzicielskiego zostanie do wykorzystania dla ojca. No i teraz pytanie: kiedy mamy złożyć wnioski? Ile będzie płatny urlop rodzicielski ojca? Wiem, że jest podział 100% za pierwsze pół roku i 60% za drugie pół roku lub 80% za całość - ale czy tak samo to wygląda w sytuacji, gdy dotyczy dwóch osób? 

Pozdrawiam serdecznie :)


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)