Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: pół etatu urlop wypoczynkowy powrót na urlop wychowawczy,.... ciąża


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Bogusława

Napisano 14 marzec 2013 - 23:46

Zapomniałam jszcze dodać ,że zwolnienie lekarskie nie przesuwa automatycznie terminu rozpoczęcia urlopu wychowawczego ,także płatne zwolnienie lekarskie w razie nie wyrażenia zgody na rezygnację z tego urlopu masz od jutra 4 dni.

Bogusława

Napisano 14 marzec 2013 - 23:39

Urlopu wychowawczego udziela się na pisemny wniosek pracownika.Pracodawca ma obowiązek udzielić takiego urlopu, jeżeli pracownik przedstawi pracodawcy pisemną prośbę o jego udzielenie,
w którym jest zawarta data rozpoczęcia i zakończenia urlopu. Pracodawca udziela urlopu wychowawczego na okres wskazany we wniosku.
Pracownik może jednak zrezygnować z odbywania urlopu we wskazanym terminie, jednak nie później niż na 7 dni przed jego rozpoczęciem.Musiałabyś złożyć takie podanie 11 marca .Także wszystko w rękach Twego pracodawcy.
Ale masz jeszcze jedno wyjście ,jeżeli pracodawca się nie zgodzi. na wycofanie podania o urlop możesz złożyć wniosek o chęci powrotu do pracy ,który trzeba z kolei złożyć na 30 dni wcześniej przed powrotem do pracy .

beciulek

Napisano 14 marzec 2013 - 23:07

Cześć. Miło mi i cieszę się, że mogę podzielić się z kimś swoim problemem, a raczej szukam odpowiedzi może bardziej prawnej do mojej obecnej sytuacji.

Nazywam się Beata.

Po urodzeniu pierwszego dziecka poszłam po urlopie macierzyńskim na urlop wychowawczy, wróciłam po pewnym czasie do pracy na pół etatu z umową na czas nieokreślony. Wraz z narzeczonym doszliśmy do porozumienia, że wrócę na urlop wychowawczy (czyli od 19.03.2013)

-musiałam więc wykorzystać urlop wypoczynkowy czyli obecnie na nim przebywam do 15.03.2013.

-dziś dowiedziałam się że jestem w ciązy(14.03.2013) DZIEKUJE :)

niestety moja praca jest ciężka i nie chce narażać życia mojego przyszłego dziecka, więc moje pytanie czy jeśli jutro poszła bym do lekarza i otrzymując zwolnienie lekarskie:

-czy mogę otrzymać takie zwolnienie i skorzystać z niego

- co w takiej chwili dzieje się z urlopem wychowawczym ktory zaczynam od 19.03br

ps. dodam że nie przelewa mi się jeśli chodzi o gotówkę więc te 642 zł przydadzą mi się na życie i przygotowanie do szczęśliwej chwili.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)