Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Świadectwo pracy po umowie na zastępstwo


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 3 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Witch

Napisano 26 czerwiec 2016 - 18:29

świadectwo za zakończone okresy umów masz obowiązek wystawić 30.06.2016


Emi1987

Napisano 24 czerwiec 2016 - 08:59

zastępstwo było od 01/09/2013 do 07/09/2014.

Ktoś coś?unsure.png


Emi1987

Napisano 23 czerwiec 2016 - 09:08

Okresy zatrudnienia były następujące:

01.09.2013 - 07.09.2014 - zastępstwo

08.09.2014 - 30.06.2015 - czas określony

01.07.2015 - 30.06.2016 - czas określony

01.07.2016 - 30.06.2017 - czas określony.

 

Kiedy świadectwo? 31.08.2015 ?


Napisano 22 czerwiec 2016 - 08:47

Art. 97 KP § 11. Jeżeli pracownik pozostaje w zatrudnieniu u tego samego pracodawcy na podstawie umowy o pracę zawartej na okres próbny lub umowy o pracę zawartej na czas określony [umowa na zastępostwo jest określana jako umowa na czas określony zastępstwa], pracodawca jest obowiązany wydać pracownikowi świadectwo pracy obejmujące zakończone okresy zatrudnienia na podstawie takich umów, zawartych w okresie 24 miesięcy, począwszy od dnia zawarcia pierwszej z tych umów.

 

§ 12. Świadectwo pracy wydaje się w dniu upływu terminu, o którym mowa w § 11. Jeżeli jednak rozwiązanie lub wygaśnięcie umowy o pracę nawiązanej przed upływem 24 miesięcy przypada po upływie tego terminu, świadectwo pracy wydaje się w dniu rozwiązania lub wygaśnięcia takiej umowy o pracę.

 

§ 13. Pracownik, o którym mowa w § 11, może w każdym czasie żądać wydania świadectwa pracy w związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem każdej umowy o pracę wymienionej w tym przepisie lub świadectwa pracy dotyczącego łącznego okresu zatrudnienia na podstawie takich umów, przypadającego przed zgłoszeniem żądania wydania świadectwa pracy. Pracodawca jest obowiązany wydać świadectwo pracy w ciągu 7 dni od dnia złożenia pisemnego wniosku pracownika.


Emi1987

Napisano 22 czerwiec 2016 - 08:19

zastępstwo było od 01/09/2013 do 07/09/2014.


Witch

Napisano 21 czerwiec 2016 - 08:16

czas trwania umowy na zastępstwo ?


Emi1987

Napisano 20 czerwiec 2016 - 12:43

Witam,

 

umowa na zastępstwo skończyła się z dniem 07.09.2014, a od 08.09.2014 pracownik jest zatrudniony cały czas w oparciu na umowę na czas określony. Czy 7 września tego roku powinnam jej wypisać świadectwo pracy?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)