Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Ekwiwalent za urlop dla nauczycieli


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 3 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 10 listopad 2017 - 13:50

mam pytanie.

nayczyciel był zatrudniony od 01.09.2016 - 31.08.2017 ( w świadectwie pracy napisano że wykorzystał 56 dni urlopu zgodnie z KN). Potem był zatrudniony na zastępstwo od 1.10.17 do 10.11.2017 - czy za ten okres umowy zastepstwa przysługuje mu urlop proporcjonalnie naliczony za 2 mc? czy już nic.

 

uprzejmie prosze o szybka odpowiedz doświadczonych kadrowych


denisek

Napisano 19 październik 2017 - 12:20

Ja nie będę w stanie nic doradzić. Kompletnie się na tym temacie nie znam.


Napisano 19 październik 2017 - 09:40

Jeśli umowa wygasa 29 grudnia to żaden ekwiwalent się nie należy, gdyż prawo do urlopu uzyskałaby Pani dopiero 1 stycznia następnego roku kalendarzowego - art 65 KN. Chyba że nie wykorzystała Pani urlopu w poprzednim roku szkolnym - to inna sprawa.


kasja73

Napisano 25 wrzesień 2017 - 19:34

Witam,,,kolejne pytanie dotyczące wielkości ekwiwalentu za urlop. Jestem nauczycielem dyplomowanym ,,,,stosunek pracy wygasa 29 grudnia jaki ekwiwalent należy mi sie za urlop od września do końca pracy-pracuję w przedszkolu,,,pełen etat plus 5 nadgodzin tygodniowo?dziękuję za odpowiedż


Napisano 14 czerwiec 2016 - 12:16

Witam, ja  z kolei mam takie pytanie: mam wypłacić nauczycielowi ekwiwalent za urlop, który przeszedł na emeryturę z dniem 22,04,2016 (wówczas wypłacono mu ekwiwalent w ilości 9 dni) a od 25,04,2016 pracuje na umowę o pracę do 24,06,2016 jak teraz obliczyć ekwiwalent? Czy 5,6 x 2 mies.=11,2 czyli 12 dni, czy po prostu od stycznia do czerwca 5,6 x 6 mies.= 33,6 czyli 34 dni - ferie 14 dni=20 dni, od tych 20 dni - dni wypłacone 9 dni= 11 dni do wypłaty??? Czy jeszcze inaczej???? Pomocy!!!!


Napisano 31 maj 2016 - 11:13

A ja mam pytanie, jak wyliczyć ekwiwalent nauczycielowi zatrudnionemu na zastępstwo od 13.04 do 30.04. na 5/18, a następnie od 01.05 do 16.05 na 2/18? Wg mnie to jest 5,6 dnia x 2 miesiące  = 12 dni. Ale jak prawidłowo wyliczyć kwotę ?


Napisano 23 maj 2016 - 14:04

Witam, mam bardzo skompikowaną sytację (być może ktoś to przerabiał) mianowicie czy należy mi się urlop "za jeden dzień pracy tj. 01 września" ?  W dniu 01 września szkoła, w której pracuję będzie prowadzona przez fundację, złozyłem oświadczenie o odmowie przejścia pod fundację i moja umowa się rozwiąże właśnie z dniem 01 września (tak jest napisane w art. 5 ust. 5n uso) z tego co wiem to umowa powinna się rozwiązać 31 sierpnia, ale według tej ustawy umowa się rozwiąże z dniem przekazania szkoły czyli 01 września. czy należy się ten ekwiwalent za jeden dzień ?


majka

Napisano 21 maj 2016 - 22:57

Odp. taka sama, jak poprzednim poście. Należy Ci wypłacić ekwiwalent za urlop wypoczynkowy za 56 dni ( po zaokrągleniu zgodnie z kp.


Napisano 21 maj 2016 - 17:19

Bardzo proszę o pomoc.

 

Byłam zatrudniona w szkole pańswowej (liceum) na KN na zastępstwo od połowy września 2015 do 28 stycznia 2016 na cały etat. Później w tej samej szkole podpisałam kolejną umowę na zastępstwo od 15.02 do 24 czerwca. Czy przysługuje mi jakikolwiek urlop? Pani w sekretariacie twierdzi, że nie ponieważ moja pierwsza umowa wygasła 3 dni przed końcem ferii szkolnych (zgodnie z zapisem KN o nabyciu prawa do urlopu w dniu poprzedzającym ferie szkolne).

 

Bardzo proszę o pomoc


majka

Napisano 20 maj 2016 - 08:42

Art.64 ust.5. KN " ... Nauczyciel zatrudniony przez okres krótszy niż 10 miesięcy w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym do określonego w umowie okresu prowadzenia zajęć."

 

9 x 5,6 = 50,4 , czyli po zaokrągleniu za 51 dni

 

Księgowa chyba pracuje krócej niż Ty!


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)