Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: rozliczenie czasu pracy przy delegacji


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 1 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

coli

Napisano 28 październik 2018 - 09:38

Dla wiekszości pracowników "mobilnych" (serwisanci , przedstawiciele handlowi, itd) czas pracy powinien być liczony od wyjazdu z domu do jego  powrotu 


Napisano 27 październik 2018 - 00:09

Jestem zatrudniony na pełen etat w firmie w Warszawie. Według umowy moim miejscem wykonywania pracy jest miejsce zamieszkania, dodam , że bardzo odległe od siedziby firmy. Praca polega jednak na tym, że praktycznie codziennie muszę dojechać do sklepów, w których wykonuje zadania dla firmy. Niejednokrotnie dziennie do pierwszego sklepu i z ostatniego pokonuje łącznie 200 km, Według pracodawcy powinienem pracować w godzinach 8.00-16.30. Według planowania pracodawcy o 8.00 powinienem już być w sklepie. 

Pracodawca wypłaca mi diety, jeśli jestem po za miejscem zamieszkania powyżej 8 godzin, ale nie wlicza czasu dojazdu do pierwszego i z ostatniego miejsca. Poruszam się prywatnym samochodem i rozliczam się z firmą wg przejechanych km. Co miesiąc wypełniam druk delegacji.

Czy w takim przypadku nie powinno być tak, że czas pracy zaczyna mi się od momentu wyjazdu z domu lub miejscowości, czyli o 8.00 wyjeżdżam z domu, o 9.30 jestem na pierwszym sklepie, kończę o 14.30 i wracam o 16.00 do miejsca wykonywania pracy czyli domu?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)