Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: młodociany 17 latek a um zlec


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Zielona Linia

Napisano 18 czerwiec 2021 - 13:52

Jeśli pracownik młodociany ma ukończone 16 lat i podejmuje pracę w okresie wakacji szkolnych, to jego wymiar czasu pracy nie może przekroczyć 7 godzin na dobę i 35 godzin w tygodniu. Ten wymiar czasu pracy obowiązuje także w przypadku, gdy dana osoba chce pracować u więcej niż jednego pracodawcy.

Pracownik młodociany między 16 a 18 rokiem życia nie może pracować w porze nocnej ani w godzinach nadliczbowych. Oprócz skróconej normy dobowej i tygodniowej czasu pracy, młodociani pracownicy muszą mieć zapewnioną 30-minutową, niepodzielną przerwę w dniach, w których pracują powyżej 4,5 godziny.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę, w tym pracownik młodociany, który podjął zatrudnienie pierwszy raz w życiu, ma prawo do 100% wynagrodzenia minimalnego (przy uwzględnieniu proporcji wynagrodzenia do wymiaru etatu). W przypadku wynagrodzenia wypłacanego na podstawie przepracowanych godzin, minimalna stawka godzinowa wynosi 18,30 zł brutto (w 2021 r.).

Pracownik młodociany może wykonywać tylko prace lekkie, czyli takie, które nie powodują zagrożenia jego życia, zdrowia i rozwoju psychofizycznego, a także nie przeszkadzają w wykonywaniu obowiązku szkolnego.


Napisano 18 czerwiec 2021 - 07:27

Moi Drodzy, mam 17 latka chętnego do pracy - kończy teraz rok szkolny i na 2 mce chciałabym na um. zlecenie lub zwykła umowę. 

Czy są jakieś szczególne warunki zatrudnienia takiej osoby ? 

płaca minimalna ? 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)