Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Porzucenie miejsca pracy, L4 na drugi dzien


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Ofka

Napisano 24 maj 2019 - 13:45

No to w sumie nie jest takie oczywiste. Nie wiemy jak brzmiała wiadomość i w zasadzie pewnie niezależnie jak brzmiała można by ją rożnie interpretować. Pytanie też czy pracodawca odpisał / odpowiedział.

Dla przykładu. Ostatnio na szkoleniu pani sędzia sądu pracy prowadząca szkolenie mówiła o przypadku zbliżonym.

Kasjerka pokłóciła się z szefową. W gniewie rzuciła co w stylu "nie będę tu więcej pracować", szefowa powiedziała "i dobrze, nie chcę cię tu więcej widzieć". Szefowa potem wystawiła dyscyplinarkę i pracownica się odwołała - przyznano jest rację. Pani sędzina stwierdziła że to było porozumienie stron. :)


Napisano 24 maj 2019 - 07:26

Witam, moj pracownik, poprzez sms zrezygnowal z pracy. Stwierdzil, ze nie przyjdzie juz wogole, mimo okresu wypowiedzenia.

 

 

Witam,

a czy jednak taki sms wysłany przez pracownika nie jest podstawą do zwolnienia go? Czy nie może być traktowany jako rozwiązanie umowy, nawet jako porozumienie stron, albo rozwiązanie przez pracownika bez zachowania okresu wypowiedzenia?

 

On nie wyraził woli rozwiązania umowy, a wyłącznie decyzję niestawienia się do pracy, mimo obowiązującej umowy.
 


coli

Napisano 23 maj 2019 - 20:03

A podasz podstawę prawną swojego twierdzenia? 


Napisano 23 maj 2019 - 08:29

Witam,

a czy jednak taki sms wysłany przez pracownika nie jest podstawą do zwolnienia go? Czy nie może być traktowany jako rozwiązanie umowy, nawet jako porozumienie stron, albo rozwiązanie przez pracownika bez zachowania okresu wypowiedzenia? Pracodawca ma obowiązek wystawić świadectwo pracy niezwłocznie, więc mógł to zrobić od razu w tym samym dniu kiedy pracownik go poinformował że go już nie będzie,  więc L4 od następnego dnia to już sprawa dla Zus.

pozdrawiam,


coli

Napisano 19 maj 2019 - 09:25

Po okresie zwolnienia lekarskiego jak nie pojawi sie w pracy wyślesz pismo rozwiązujące umowę bez okresu wypowiedzenia (art 52kp) 


Napisano 18 maj 2019 - 21:18

Witam, moj pracownik, poprzez sms zrezygnowal z pracy. Stwierdzil, ze nie przyjdzie juz wogole, mimo okresu wypowiedzenia. Na drugi dzien poinformowal mnie ze ma L4. Jakie mam prawa i obowiazki w takiej sytuacji? Czy moge mu dac dyscyplinarke? W czwartek wieczorem jasno zrezygnowal z pracy informujac ze juz w ogole nie przyjdzie, a w piatek poinformowal o posiadaniu L4.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)