Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: wypowiedzenie umowy o pracę - co dalej?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

jakłucznik

Napisano 06 marzec 2020 - 12:32

 

 


ZosiaA

Napisano 02 luty 2018 - 16:48

Już ci odpowiedziałam na to pytanie w innym poście

Napisano 02 luty 2018 - 16:29

witam od 20 listopada 2017 jestem na chorobowym od lekarza psychiatry..bylam zatrudniona do 30 listopada 2017. czy po pol roku pobierania zasilku chorobowego moge liczyc jeszcze na inne swiadczenia z zusu?

ZosiaA

Napisano 02 luty 2018 - 13:43

Też tak uważam, jak wyżej :) Ma nauczkę i nie powinna nawet oglądać się na takich "chachmętów" jak pracodawca zatrudniający na czarno, później okaże się że z 10 dni bez umowy zrobi się miesiąc, dwa i trzy, a na koniec powie jej, że dziękuje ale nie zatrudni i nawet nie zapłaci za ten okres, że nie wspomnę o ubezpieczeniu. gdyby więcej ludzi odmawiało wykonywania pracy na czarno, pracodawców do takiego traktowania pracownika byłoby mniej.

Napisano 02 luty 2018 - 12:55

Złym zdarzeniem jest już to, że ma pracodawcę, który zatrudnia na czarno - nie wróży to dobrze na przyszłość, skoro już od pierwszego dnia wykorzystuje swoją przewagę jako pracodawca.
Inspekcja pracy jest od ochrony pracowników i tępienia takich pracodawców, dziwi mnie takie podejście po przejściach z poprzednim pracodawcą, bo poprzedni był zły, a przyszły wcale nie lepszy.

jakłucznik

Napisano 02 luty 2018 - 11:58

ZosiaA, łatwo powiedzieć... Wierzę że ominą ją złe zdarzenia, przecież po burzy zawsze świeci słońce. Dziękuję.

ZosiaA

Napisano 02 luty 2018 - 08:54

No i super, że się wszystko udało, ale..........niech nie "pcha się" w taka pracę, gdzie zatrudnienie jest bez umowy. Przecież przez te kilkanaście dni może zdarzyć się wszystko, łącznie z wypadkiem przy pracy (czego absolutnie nie życzę) ale co wtedy?

jakłucznik

Napisano 01 luty 2018 - 23:17

Serdecznie dziękuję wszystkim którzy zainteresowali się moim (a raczej mojej córki) problemem. Urlop bezpłatny udzielony, sprawy finansowe uregulowane, świadectwo pracy "przyjdzie" pocztą, stres poszedł w zapomnienie. Córce udało się znaleźć zatrudnienie prawie od zaraz - czyli od 10 lutego, oczywiście na te kilkanaście dni lutego bez umowy... Miejmy nadzieję że nie pojawi się tam inspekcja pracy czy coś w tym rodzaju.

Napisano 25 styczeń 2018 - 07:53

 

Wypowiedzenie "działa" tylko okres wypowiedzenia zacznie się w lutym

 


Okres wypowiedzenia biegnie (czyli zaczyna się, działa) od dnia złożenia oświadczenia woli, kończy się w lutym.Na dyscyplinarkę dla pracodawcy są określone terminy - nie możecie się powoływać na okoliczności, które miały miejsce wcześniej niż 1 miesiąc przed złożeniem oświadczenia o rozwiązaniu w trybie art. 55 par. 1(1). Do tego za słabe oświetlenie musi być stwierdzone badaniami środowiskowymi.
Jeżeli na skutek otrzymanego wypowiedzenia u córki doszło do rozstroju zdrowia, to nie musi czekać z wizytą u lekarza do końca urlopu, może skorzystać z porady lekarza i ewentualnego L4 już teraz, w tym przypadku nie ma sensu korzystać z urlopu bezpłatnego, bo zasiłek chorobowy za czas, na który udzielony jest urlop bezpłatny nie będzie przysługiwał.

jakłucznik

Napisano 24 styczeń 2018 - 16:26

Dziękuję za wszelkie rady i podpowiedzi. Stanęło na tym, że córka złożyła podanie o urlop bezpłatny, co wyjdzie to nie wiadomo bo szef-właściciel urzęduje w Warszawie a "na miejscu" jest kierowniczka która podanie przyjęła i poinformowała córkę że musi to skonsultować z szefem. Zosiu/Agnieszko, ta "dyscyplinarka" dla pracodawcy dotyczyłaby w szczególności spraw bhp (np. nie wysłano córki na badania lekarskie, nie odbyło się szkolenie z zakresu bhp, słabe oświetlenie miejsca pracy - a przy szyciu jest to dość ważna sprawa). Na tym tle dochodziło czasem do nieprzyjemnej wymiany zdań. Ten urlop bezpłatny jest dla własnego spokoju i pozbycia się stresu. I szukania pracy, oby w spokojniejszej atmosferze. Dziękuję raz jeszcze.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)