Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Rozpoczęcie ebiznesu


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 01 grudzień 2018 - 15:35

Jeżeli zakładam firmę i nie mam księgowej (ze względów finansowych - nie chcę wywalać tego na zewnątrz) to czy po zrobieniu jakiegoś kursu muszę miec egzamin by samodzielnie się rozliczać? Jak to wygląda?


Darek Piwowarczyk

Napisano 30 listopad 2018 - 18:01

E tam. Wystartowanie to pikuś. Kwestia problematyczna to utrzymanie tego sklepu i wygenerowanie zadowalającej sprzedaży. Konkurencja w sieci jest obecnie duża, a jeśli nie masz dobrych produktów, dobrego marketingu, nie dokonałem analizy SWOT i jeszcze wielu innych rzeczy nie zrobiłeś, to może być różnie. Z drugiej strony zawsze też możesz skorzystać z firmy doradczej w kwestii własnej działalności. O tu podejrzyj informacje, może to coś ci pomoże, a może i nie.

Co do platform sklepowych to może i dobre rozwiązanie, ale sam jakoś za tym nie szaleję. Osobiście wolę mieć swój sklep, może z mniejszą ilością funkcjonalności, ale sklep stabilny. O!


Monikaxxx

Napisano 28 listopad 2018 - 19:04

Zaczyna się właściwie tak jak w przypadku każdej innej działalności gospodarczej, czyli od złożenia wnioskuj w Urzędzie. Jeśli natomiast chodzi o samo prowadzenie sklepu, to najlepiej zacząć od dokształcenia się pod względem e-commerce. Trzeba naprawdę dużo wiedzieć i znać wiele technik, żeby umiejętnie prowadzić sklep internetowy. Może jakiś kurs, albo warsztaty?


kolorowazelka

Napisano 26 listopad 2018 - 12:31

W jaki sposób dotrzeć do klientów, którzy byliby zainteresowani Państwa produktem?


PatrycjaSV

Napisano 26 październik 2018 - 07:12

Założenie sklepu internetowego jest zdecydowanie mniej skomplikowane niż jego prowadzenie.

Pamiętaj o zabezpieczeniach strony internetowej, zwłaszcza jeśli zamierzasz prowadzić transakcję online. Zgodnie z RODO wszystkie dane klientów powinny być w odpowiedni sposób zabezpieczone przed potencjalną utratą lub przejęciem informacji przez hakerów.

Formularze kontaktowe, dostęp do panelu logowania są sporym ryzykiem dla firmy, jeśli nie posiada ona certyfikatu zabezpieczenie strony. SSL zaszyfruje dane osobowe odbiorców i zabezpieczy przed ich przejęciem.

 

https://www.virtline...rona-chroniona/


mleszczak

Napisano 25 październik 2018 - 19:23

Rozpoczęcie biznesu wymaga czasem skorzystania z usług fachowców. Jeśli będziecie potrzebować speców od reklamy czy IT to polecam https://ogloszenia.taelo.pl/Na tym portalu dodaje się darmowe ogłoszenia. Trafiają one do fachowców i dopasowane oferty wykonania z powrotem do nas. Wszystko szybko i prosto. Polecam.


Amoniaczek2

Napisano 25 październik 2018 - 07:07

Własny biznes to wyzwanie i to niekiedy naprawdę duże. Warto pamiętać o tym, że większość naszych wydatków powinno pójść na marketing bez tego ani rusz. Tym bardziej, że trudno jest znaleźć naprawdę pustą niszę bez konkurencji. Dlatego trzeba się przygotować na wydatki na marketing internetowy i pewnie reklamę wizualną jak oklejanie samochodów, albo baner, dostępne opcje można sprawdzić na http://kopikom.com.pl/tam mają wiele ciekawych propozycji. Nie zapominajmy też o targach czy wystawach. 


anna00

Napisano 23 październik 2018 - 08:19

Dodam tylko, że przy zakładaniu własnej firmy - nawet w Internecie - warto też pamiętać o ważnych kwestiach prawnych, jak np. ochrona danych osobowych czy przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy. Za niedopełnienie formalności w tych kwestiach grożą kary finansowe, a po co sobie dokładać kosztów?  ;)


Patka79

Napisano 17 październik 2018 - 09:25

Według mnie nie ma dużej różnicy między biznesem stacjonarnym, a tym prowadzonym w internecie. Zanim założysz działalność, czeka cię długa i czasochłonna przeprawa przez urzędy i różnego rodzaju instytucje. Niestety nie znam się dokładnie na obowiązujących przepisach, gdyż swoją firmę zakładałam kilkanaście lat temu. Jeżeli masz wątpliwości i obawy przed całą papierologią, to polecam ci sprawdzić ofertę firmy TMF Group - https://www.tmf-grou...pany-formation/ gdyż specjalizują się oni w różnego rodzaju usługach dla firm, jak np. pomoc przy założeniu działalności. Dodatkowo, możesz zlecić im również prowadzenie księgowości czy obsługę kadr. A jeżeli chodzi o rzeczy niezbędne do dalszego prowadzenia firmy, to niewątpliwie odpowiedni sprzęt komputerowy i oprogramowanie. Dość ciężko wypowiedzieć się na ten temat w konkretny sposób, gdyż pod pojęciem ebiznes, może znajdować się wiele różnych typów firm. Myślę, że powinieneś dać kilka konkretów np. czym twoja firma dokładnie ma się zajmować. Wtedy na pewno będzie nam łatwiej coś polecić.


Napisano 10 październik 2018 - 20:39

a czy ktoś z Państwa zakładał sklep internetowy we współpracy z firmą black-art.com.pl z Poznania?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)