Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: jaki program księgowy?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 5 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

katarzyna_ce

Napisano 24 kwiecień 2018 - 13:19

Witam,

jestem studentką 5 roku Ekonomii. Piszę pracę magisterską na temat „Ocena użyteczności programów finansowo-księgowych”. W związku z tym, zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w wypełnieniu ankiety, która pomoże mi w analizie powyższego tematu. Link do ankiety: https://www.survio.c...T6B1H7M8H8S7J6G

Ankieta jest oczywiście anonimowa, nazwa firmy nigdzie nie będzie ujawniona.

 

Z góry dziękuje za czas poświęcony na wypełnienie ankiety.


R-J

Napisano 23 marzec 2018 - 11:55

Cześć,
 
Warto się temu przyglądać, ale projekt dopiero jest w budowie niekomercyjny program do księgowania i otwarte źródła aplikacji. Licensed under the LGPL-2.1 License.
Program można uruchomić na każdej platformie systemowej: Microsoft Windows, GNU/Linux, OS X, FreeBSD, Solaris.
 
Link do projektu : 
github.com/rjopek/lex-optimus
 
Link do programu : 
github.com/rjopek/lex-optimus/releases/download/demo/lex-optimus.zip
 
- Rafał 

aronr

Napisano 21 luty 2018 - 17:49

Żadnego programu Wam nie polecę, gdyż księgowość postanowiłem powierzyć zewnętrznemu biurze rachunkowemu. Skorzystałem z oferty firmy https://biuromda.pl/ i z jego pracy jestem bardzo zadowolony. Uważam, że księgowością nie powinno zajmować się samodzielnie. 


TMK

Napisano 13 luty 2018 - 16:28

Sprawdzałeś może r2księga?


m88

Napisano 13 luty 2018 - 14:47

Niedawno wpadłem na firmę, która sama tworzy takie oprogramowania: http://www.technology.poznan.pl/ . Tworzą nie tylko do księgowości, ale do wielu innych. Ciekawa sprawa


konat1977

Napisano 08 styczeń 2018 - 14:25

Aplikacje online niby są dobrym rozwiązaniem ale to nie zastąpi księgowego. Albo biura rachunkowego. Niestety w pewnych wypadkach samodzielne księgowanie może być problematyczne i w razie kontroli możemy mieć problem. Żadna taka aplikacja, czy też platforma nie bierze za to odpowiedzialności. A biura rachunkowe już tak.

 

 

Wszystko zależy od samej firmy. Nie zawsze jest opłacalne wynajmowanie księgowej. Czasami zatrudnienie wyjdzie po prostu taniej i masz od ręki załatwiane wszystkie sprawy księgowe. InvoiceDigitizer z tego co wyczytałem skraca tylko sam proces wprowadzania faktur do systemu księgowego, a więc księgowa ma więcej czasu na zajęcie się trudniejszymi zadaniami (a takich bywa sporo). Z punktu widzenia firmy fajnym dodatkiem jest też możliwość skanowania różnych innych dokumentów i ich przechowywania w elektronicznej wersji. Wyszukiwanie ich na pewno jest dużo szybsze niż szukanie po różnych segregatorach.

Takie skanowanie dokumentów sprawdzi się niewątpliwie właśnie w biurach rachunkowych, gdzie należy dużo dokumentów wprowadzić do systemu. Na stronie InvoiceDigitizer jest pisane o skuteczności na poziomie 80% w momencie gdy sami to robimy (mamy do tego pracownika) ale możemy też taka usługę zlecić tej firmie, wtedy skuteczność skanowania jest na poziomie 100%.


paolka

Napisano 27 grudzień 2017 - 16:42

dobre oprogramowanie zarówno dla biur rachunkowych jak i dla osób które prowadzą swoją działalność gospodarczą mają w https://wfirma.pl/możesz przetestować przez 30 dni za darmo i sprawdzić czy panel ci się spodoba;)


Napisano 27 grudzień 2017 - 09:45

Wszystko zależy od potrzeb. Małym firmom często wystarczy jakiś darmowy program online, ale wraz z rozwojem warto pomyśleć o czymś poważniejszym. Fakt, jest to droższe, bo programy do FK, zwłaszcza do pełnej księgowości nie są tanie, ale coś za coś. Zazwyczaj upraszczają bardzo pracę, często też mają helpdesk, więc nie trzeba się samemu męczyć jeśli pojawi się jakiś problem, często też można wdrożyć program do księgowości w pakiecie np. z programem kadrowym, magazynowym, itp. i wtedy dopiero widać oszczędność czasu, bo nie wpisuje się tego samego dziesięć razy.

Ja mogę z doświadczenia polecić program SyKOF FK - solidny polski program, zawsze aktualny, nie zawiesza się i, co dla mnie osobiście jest ważne, wdrażany i obsługiwany przez naprawdę kompetentnych ludzi, którzy znają się na księgowości a nie tylko na informatyce.


oskarr85

Napisano 23 grudzień 2017 - 17:43

Program ma być do firmy, czy do biura rachunkowego? Jeśli do biura, to Sage Symfonia powinien się nadać - to jeden z bardziej rozbudowanych programów rachunkowo-księgowych, dla biura w sam raz. Działa bez zarzutu, ma wiele przydatnych funkcji, najlepiej przetestować samemu, tu http://sage.com.pl/r...iura-rachunkowe można pobrać demo programu.


korwingo

Napisano 15 grudzień 2017 - 09:21

Zgadzam się z @MariuszJanusz . U nas długo trwał wybór systemu, ale w końcu zdecydowaliśmy się na coś większego – na program TETA HR, tu jest opisany http://www.unit4.com/pl/produkty/hr/teta-hr . Korzystamy z niego już ponad dwa lata i to inwestycja, która bardzo szybko się zwróciła, mimo że firma Unit4 do najtańszych nie należy.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)