Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: jaki program księgowy?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 20 sierpień 2018 - 09:12

Wg mnie r2 ma najlepszą skalowalność - u nich to jest tak że nawet za przysłowiową stówkę można na początku kupić program i on rośnie z tobą.


Napisano 13 czerwiec 2018 - 07:56

To jest dobre pytanie bo kiedys zrobilem ten sam blad. Teraz juz wiem ze nigdy go nie powtorze. Skalowalnosc jest jednak najwazniejsza. I to nawet w momencie, kiedy teoretycznie nie myslimy o tym, ze bedzie istotna. Wlasnie m.in. dlatego przeszedlem w koncu na programy Reset2, ale zwlekalem z tym zdecydowanie zbyt dlugo.


kamoka

Napisano 01 czerwiec 2018 - 23:47

Zastanawiam się czy ludzie decydujący się na program do faktur online z banków typu ing czy mbank i zastanawiają się nad tym że może przyjść kiedyś potrzeba zwiększenia możliwości programu, i samo wystawianie faktur nie wystarczy a potem się okazuje że klops , bo danych nie można przenieść i w nowym programie wszystko trzeba od nowa klepać


patiks

Napisano 22 maj 2018 - 06:27

Jeśli chodzi o kompleksowe zarządzanie biznesem, to najlepiej po prostu mieć system, który pozwoli wszystko załatwić za jednym zamachem. Czyli coś na zasadzie ERP. Dla nas to było naprawdę mega rozwiązanie, które bardzo wiele nam ułatwiło i wiele dało. Z mojej perspektywy wejście w temat ERP było po prostu bardzo dobrym krokiem, a kompleksowe zarządzanie wszystkim przez jeden system to naprawdę rewelacyjny pomysł. 


katarzyna_ce

Napisano 24 kwiecień 2018 - 13:19

Witam,

jestem studentką 5 roku Ekonomii. Piszę pracę magisterską na temat „Ocena użyteczności programów finansowo-księgowych”. W związku z tym, zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w wypełnieniu ankiety, która pomoże mi w analizie powyższego tematu. Link do ankiety: https://www.survio.c...T6B1H7M8H8S7J6G

Ankieta jest oczywiście anonimowa, nazwa firmy nigdzie nie będzie ujawniona.

 

Z góry dziękuje za czas poświęcony na wypełnienie ankiety.


R-J

Napisano 23 marzec 2018 - 11:55

Cześć,
 
Warto się temu przyglądać, ale projekt dopiero jest w budowie niekomercyjny program do księgowania i otwarte źródła aplikacji. Licensed under the LGPL-2.1 License.
Program można uruchomić na każdej platformie systemowej: Microsoft Windows, GNU/Linux, OS X, FreeBSD, Solaris.
 
Link do projektu : 
github.com/rjopek/lex-optimus
 
Link do programu : 
github.com/rjopek/lex-optimus/releases/download/demo/lex-optimus.zip
 
- Rafał 

aronr

Napisano 21 luty 2018 - 17:49

Żadnego programu Wam nie polecę, gdyż księgowość postanowiłem powierzyć zewnętrznemu biurze rachunkowemu. Skorzystałem z oferty firmy https://biuromda.pl/ i z jego pracy jestem bardzo zadowolony. Uważam, że księgowością nie powinno zajmować się samodzielnie. 


TMK

Napisano 13 luty 2018 - 16:28

Sprawdzałeś może r2księga?


m88

Napisano 13 luty 2018 - 14:47

Niedawno wpadłem na firmę, która sama tworzy takie oprogramowania: http://www.technology.poznan.pl/ . Tworzą nie tylko do księgowości, ale do wielu innych. Ciekawa sprawa


konat1977

Napisano 08 styczeń 2018 - 14:25

Aplikacje online niby są dobrym rozwiązaniem ale to nie zastąpi księgowego. Albo biura rachunkowego. Niestety w pewnych wypadkach samodzielne księgowanie może być problematyczne i w razie kontroli możemy mieć problem. Żadna taka aplikacja, czy też platforma nie bierze za to odpowiedzialności. A biura rachunkowe już tak.

 

 

Wszystko zależy od samej firmy. Nie zawsze jest opłacalne wynajmowanie księgowej. Czasami zatrudnienie wyjdzie po prostu taniej i masz od ręki załatwiane wszystkie sprawy księgowe. InvoiceDigitizer z tego co wyczytałem skraca tylko sam proces wprowadzania faktur do systemu księgowego, a więc księgowa ma więcej czasu na zajęcie się trudniejszymi zadaniami (a takich bywa sporo). Z punktu widzenia firmy fajnym dodatkiem jest też możliwość skanowania różnych innych dokumentów i ich przechowywania w elektronicznej wersji. Wyszukiwanie ich na pewno jest dużo szybsze niż szukanie po różnych segregatorach.

Takie skanowanie dokumentów sprawdzi się niewątpliwie właśnie w biurach rachunkowych, gdzie należy dużo dokumentów wprowadzić do systemu. Na stronie InvoiceDigitizer jest pisane o skuteczności na poziomie 80% w momencie gdy sami to robimy (mamy do tego pracownika) ale możemy też taka usługę zlecić tej firmie, wtedy skuteczność skanowania jest na poziomie 100%.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)