Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Sprzedaż spółki z o.o. sprzedaż udziałów


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 1 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Hubert2

Napisano 27 czerwiec 2020 - 11:36

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w kwestii sprzedaży i zakupu spółek warto porozmawiać z prawnikiem lub firma, która tym się zajmuje. Wiele z nich umieszcza na swoich stronach nawet odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania np. https://spolka.org/g...a-i-odpowiedzi/ - oczywiście to nie jest wyrocznią, a sugestia do zweryfikowania. Jednak przy takich poważniejszych już transakcjach lepiej zapłacić kilka groszy i mieć umowę i kupna-sprzedaży gotowej spółki zrobioną na 5.


Wojtek541

Napisano 15 czerwiec 2020 - 13:08

W mojej opinii jeśli już chodzi o sprzedaż spółki zoo to warto zwrócić uwagę na https://sprzedajspolke.pl/ którym udało się sprzedać naszą zadłużoną spółkę. Czas realizacji, podejście do naszych potrzeb i profesjonalizm przy załatwianiu wszystkich formalności jak najbardziej był zadowalający. Poza tym też uzyskaliśmy dość dobrą cenę i jeden problem mieliśmy już z głowy. 


Profesjonalna Obsługa

Napisano 10 kwiecień 2019 - 12:17

SPRZEDAŻ SPÓŁKI - KOMPLETNY PORADNIK!!! Sprzedaż spółki - artykuł

 

To prawda - to jest jeden z najlepszych artykułów na ten temat jaki czytałem.


Marcin86Masakra

Napisano 01 kwiecień 2019 - 11:53

SPRZEDAŻ SPÓŁKI - KOMPLETNY PORADNIK!!!

 

Jeśli ktoś szuka dokładnych informacji na temat tego w jaki sposób dokonać sprzedaży spółki, rozliczyć podatki od takiej czynności, w jaki sposób ma wyglądać umowa zbycia udziałów to tutaj znajduje się jeden z najlepszych artykułów na ten temat w internecie. Długo szukałem czegoś takiego. Zawiera także odnośniki do innych artykułów wyjaśniających dokładnie w jaki sposób przeprowadzić cały proces sprzedaży.

 

 

Sprzedaż spółki - artykuł


Marcin86Masakra

Napisano 17 styczeń 2019 - 10:52

Wystarczy sprzedać udziały w spółce i po sprawie. Nic więcej. Spółka to ma oddzielną osobowość prawną i jej celem jest prowadzenie biznesu, którego składową jest sklep.

 

Całość można załatwić zbyiem udziałów za 1 zł przez dokument z podpisami potwierdzonymi notarialnie. (Opłata ok 26 zł od podpisu u notariusza).


mleszczak

Napisano 14 styczeń 2019 - 12:35

Piotr, ja w takiej sytuacji poradził bym się https://krsdlafirm.pl/. Może są jakieś rozwiazania, o których nie wiesz, albo nawet jeśli zdecydujesz się na sprzedaż to doradzą Ci czy całość czy część udziałów. Tam są naprawdę profesjonaliści.


RamseyG

Napisano 20 grudzień 2018 - 20:39

Spółka z o.o. posiada własna osobowość prawna. Wobec czego jeżeli sklep został założony ze środków spółki to jest jej własnościa. Z chwila sprzedazy całości udziałow tracicie kontrolę nad spółka jako wspólnicy, wobec czego nie trzeba jej likwidować.  

 

odszkodowania powypadkowe olsztyn            odszkodowanie powypadkowe dobre miasto


RamseyG

Napisano 20 grudzień 2018 - 20:36

Witam

Jestem udziałowcem spółki z o.o. Spółka jest typową spółką rodzinną założoną 16 lat temu przez naszych rodziców, drugim udziałowcem jest mój brat. Spółka prowadzi mały sklep motoryzacyjny, a zajmuje się tym nasz ojciec. Działalność nie przynosiła  wielkich zysków, a nawet ostatnio straty, dodatkowo ojciec ma już 68 lat i chciałby już zakończyć tą działalność. Jak najlepiej pozbyć się spółki, nie mamy żadnych zobowiązań, wszystko jest uregulowane, jest strata narastająco ok 17 tyś zł, majątek spółki to jedynie towar na ok 15 tyś zł, ale może uda się to jeszcze sprzedać w cenach zakupu ewentualnie poniżej. Czy sprzedając nasze udziały sprzedajemy całość tzn spółkę i sklep, czy musimy najpierw zamknąć sklep później sprzedać udziały, jak to zgłosić do urzędu skarbowego. Próbowaliśmy się dowiedzieć u nas w małym miasteczku księgowa nie ma pojęcia co z tym zrobić. Jak najlepiej się pozbyć tego problemu?


ydzik

Napisano 14 czerwiec 2018 - 01:34

Najlepiej napisz do Inspire która to firma zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży spółek. Napiszesz do nich lub zadzwonisz i tam udzielą ci wszelkich informacji na temat dokumentacji, sprzedaży, obowiązków itp związanych ze sprzedażą spółki.


koleżanka

Napisano 27 grudzień 2016 - 19:34

A konkretnie o jaką dokumentację ci chodzi ?

Bo dokumenty dotyczące spółki z o.o. są jej własnością, a nie udziałowców. 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)