Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Zus prowadzi wobec mnie postepowanie


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

ZosiaA

Napisano 08 październik 2019 - 19:10

Ciężko powiedzieć. Ale słyszałam dużo dobrego o tym Tomaszczyku- prawo pracy to zdaje się jego specjalizacja? A jeśli chodzi o sprawy przeciwko ZUS to faktycznie warto mieć po swojej stronie kogoś doświadczonego więc Pan Tomasz będzie tutaj świetnym wyborem.

Co za chłam

Karina_28

Napisano 08 październik 2019 - 18:39

Ciężko powiedzieć. Ale słyszałam dużo dobrego o tym Tomaszczyku- prawo pracy to zdaje się jego specjalizacja? A jeśli chodzi o sprawy przeciwko ZUS to faktycznie warto mieć po swojej stronie kogoś doświadczonego więc Pan Tomasz będzie tutaj świetnym wyborem. 


Napisano 06 sierpień 2019 - 09:18

Witam, wobec mnie też wszczeli postępowanie wyjaśniające. Wczoraj z szefem złożyliśmy wszystkie dokumenty. Jak długo będę czekać na decyzje?

JuliadBe

Napisano 18 lipiec 2019 - 14:10

Ja również polecam Pana Tomaszczyk, rzetelny i konkretny. Umie dobrze doradzić co zrobić w danej sytuacji a w razie czego zajmie się też wszystkimi papierami. 


Mariola22

Napisano 27 czerwiec 2019 - 13:15

Wiem, że Pan Tomaszczyk zajmuje się prawem pracy, pomagał mojej koleżance właśnie w sporze z ZUSem i zakończył sprawę pomyślnie. 

U mnie również wygrana sprawa o odszkodowanie właśnie z adwokatem Tomaszczykiem. Trwało to trochę, ale niestety takie są procedury ze wszystkim. 


MayaLa

Napisano 11 czerwiec 2019 - 15:23

Wiem, że Pan Tomaszczyk zajmuje się prawem pracy, pomagał mojej koleżance właśnie w sporze z ZUSem i zakończył sprawę pomyślnie. 


Napisano 09 maj 2018 - 08:12

Pisze, ponieważ na wielu forach są pytania a później zero odzewu jak sytuacja się potoczyla. Przyznali mi chorobowe nawet odsetki za spóźnienie i przesunięcie sprawy mi oddali ale niestety nie wszyscy mają tyle szczęścia bo kilka pań z którymi rozmawiałam siedząc godzinami w ZUS na rozmowy itd. Nie dostały pieniążków i sprawa została skierowana do sądu. Niektóre płaciły nawet kary za oszukiwanie (i to nie małe), a niektóre wygrywaly sprawy i otrzymywały pieniążki ze sporym opóźnieniem. Ja miałam to szczęście że sprawa naprawdę szybko i sprawnie została rozpatrzona. Wiele kontroli i wnikliwych rozpatrzen rozmów w miejscu pracy a nawet rozmów z ludźmi sąsiadującymi z miejscem pracy czy chociaż parę razy mnie widzieli. Jestem wdzięczna szefowi za cierpliwość i wytrwale czekanie,jeżdżenie do zusu na rozmowy i ciągle kontrolę dokumentów oraz stanowisk pracy. Chociaż miejsce w pracy które było mi przeznaczone nie potrzebowalo zastępcy musiało zostać obsadzone za mnie więc pracodawca był zmuszony do zatrudnienia kolejnej osoby. Życzę powodzenia i aby każda pracująca przyszła mamusia i nie tylko walczyła o swoje prawa bo jednak sprawiedliwość istnieje jeżeli jest choć cień prawdy w tym o co się staramy. ZUS jest niewdzieczny ale ludzie którzy pracują tam to jednak ludzie i nie chcą źle tylko to jest ich praca. Powodzenia! Pozdrawiam.

dominika44

Napisano 27 luty 2018 - 19:21

Skąd jesteś? W Tczewie w Kancelarii Cejrowski możesz podpytać o Twoja sprawę, zajmują się także prawem pracy i z tego typu postępowaniami tez pewnie nie raz mieli do czynienia. Zwykle jeśli masz dowody na to, że świadczyłaś prace, przed sądem możesz to udowodni c i wygrać z ZUSem, ale każda sprawa jest inna, lepiej mieć pełnomocnika, który zna wszelkie przepisy i umiejętnie wykorzysta jakiekolwiek niedociągnięcia w decyzji czy postępowaniu.

Napisano 26 luty 2018 - 12:18

Tak. Mam poświadczenie pracownika który pracował ze mną, listy płac bo obecności nie prowadzili. Pracodawca też miał kontrolę.

ZosiaA

Napisano 26 luty 2018 - 11:21

"Jak myślicie przyznają mi chorobowe?" skąd nam to wiedzieć? Byłaś krawcową.....zgoda, ale chyba gdzieś czynności wykonywałaś, jakaś lista obecności, potwierdzenie twojej pracy, opinia przełożonych, pracodawcy......cokolwiek na poświadczenie, ze pracowałaś, to wszystko dowody dla ZUS

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)