Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: PFRON - obniżanie składek a lekka niepełnosprawność


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 23 październik 2016 - 15:52

Dzień dobry,
 
Pewna osoba uważa, że od lipca br. zmieniły się przepisy i zatrudnianie osób o lekkim stopniu niepełnosprawności nie obniża już wysokości składki na PFRON. Jako, że zupełnie nie orientuję się w temacie, zacząłem od przejrzenia ustawy, i rzeczywiście - w ustawie znajduje się zapis:
"Art. 22. 1. Wpłaty na Fundusz, o których mowa w art. 21, ulegają obniżeniu z tytułu zakupu usługi, z wyłączeniem handlu, lub produkcji pracodawcy zatrudniającego co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy i osiągającego wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności w wysokości co najmniej 10 %, zwanego dalej "sprzedającym"."
Problem w tym, że przejrzałem wcześniejsze wersje ustawy i nie znalazłem w nich żadnej wzmianki obniżaniu składki z tytułu zatrudniania osób o lekkim stopniu niepełnosprawności, również nie mogę "wygooglować" żadnego artykułu na temat takiej zmiany. Czy osoba z którą rozmawiałem ma rację, tzn. od lipca tego roku składek nie obniża już zatrudnienie osób o lekkim stopniu niepełnosprawności, czy tak naprawdę zawsze tak było? 
 
Dziękuję za ew. pomoc,
Michał Barczyński

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)