Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Nowa praca ,zajście w ciąże , zus


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 10 grudzień 2015 - 01:47

Od 1 stycznia 2016 r wchodzi ustawa wprowadzająca świadczenia rodzicielskie w wysokości 1 tys zł dla rodziców którym nie przysługują urlopy w związku z urodzeniem dziecka, wiec jeśli pracodawca nie przedłuży Ci umowy do dnia porodu to otrzymasz 1000 zł na ręke przez 12 miesięcy, a jeśli przedłuży to standardowo 80% wynagrodzenia przez 52 tyg wink.png zobaczysz jak się potoczy - wkońcu prawo zacznie chronić matki bezrobotne i te zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych


koleżanka

Napisano 09 grudzień 2015 - 23:29

ktoś ci źle mówił

zadzwoń jutro do ZUS i zapytaj, na pewno potwierdzą to co wyżej napisałam 


Napisano 09 grudzień 2015 - 23:06

No i właśnie. Jeśli nie będę nigdzie zatrudniona słyszałam że jeśli pracowałam ostatnie 6 miesięcy  w oparciu o umowie o pracę i zostały odprowadzane składki to dostaje normalnie świadczenia z ZUSu.. wiecie coś o tym?


koleżanka

Napisano 09 grudzień 2015 - 22:33

Jeśli nie podpiszesz nowej umowy o pracę, lub obecna umowa nie zostanie przedłużona, to nie dostaniesz zasiłku macierzyńskiego jeśli nigdzie nie będziesz zatrudniona. 

Ewentualny zasiłek chorobowy możesz ciągnąć po rozwiązaniu umowy o pracę. Okres wypłaty w ciąży wynosi 270 dni.


Napisano 09 grudzień 2015 - 22:25

Nie będę się rozpisywać dokładnie na temat mojego stanu  zdrowia bo nie o tym temat. Oczywiście że ciąża to nie choroba. Nie o to mi chodzi. Nie chce się wymigać od pracy czy cokolwiek w tym stylu.

Chcę się po prostu dowiedzieć czy jeśli nie przedłużą mi umowy dostanę świadczenia z ZUS. Tyle. Dziękuję.

 


Kraktax

Napisano 09 grudzień 2015 - 20:18

Ej, dziewczyny, ale to nie jest tak, że ten czas: "po upływie 3 miesiąca ciąży" jest brany z zaświadczenia lekarskiego? Nie ważny by było w takim razie, że to 84, 88 czy 91 dzień wyliczony. Ważne, co lekarz na zaświadczeniu napisze. Przecież ciężko wyliczyć dokładnieco do dnia. A jak takie zaświadczenie będzie miała, to jest obowiazek przedłużenia umowy do dnia porodu.


ZosiaA

Napisano 09 grudzień 2015 - 19:06

....w 13 tygodniu czyli pełnych 12, 12x7=84 dni no to jakie "powyżej 3 m-cy"?
To, że kobieta w pierwszym trymestrze kobieta jest osłabiona i ma nudności to powiedziałabym standard,żadna choroba,więc jeśli chcesz mieć pracę, to może nie kombinuj.
Pracodawca nie musi zawrzeć z tobą kolejnej umowy.

Napisano 09 grudzień 2015 - 18:22

Chodzi mi po prostu o to że w warunkach w jakich pracuje i w stanie jakim jestem nie dam rady długo pracować.

Czuję się coraz gorzej ,nudności ,osłabienie organizmu.. w takim stanie chodzę ledwo żywa do pracy.

Rozmawiałam z kierownikiem i on powiedział że dyrektorowi o ciąży nie powie tylko że będę musiała pracować do 27 stycznia ,potem przedłużą mi umowę i będę mogła iść spokojnie na zwolnienie. Ale wiem że długo już nie popracuję. Nie chcę się zwalniać. I zastanawiam się właśnie jak będzie z tym l4. Boję się że nie dostanę żadnych świadczeń poprostu...


Napisano 09 grudzień 2015 - 18:17

''Wszystko'' miałam na myśli wypłatę świadczeń.

Pod koniec stycznia będę w 13 tygodniu więc się mieszczę.

Chodzi mi o to czy szef może mi tej umowy nie przedłużyć. Na przykład jeśli w tym tygodniu zaniosę l4 i do końca umowy 27 stycznia będę na l4 to czy w trakcie szef może mnie zwolnić,albo po prostu tej umowy nie przedłużyć mimo że będę w ciąży?. Następna umowa jest na 2 lata więc świadczenia rodzicielskie bym miała.

 

I jeszcze jedna sprawa. Jeśli umowa nie zostanie przedłużona to czy zus będzie wypłacał mi świadczenia (macierzyński,rodzicielski) ?


ZosiaA

Napisano 09 grudzień 2015 - 09:52

Chyba......może....... będzie 27 stycznia powyżej 3 m-cy, jeśli pisała wczoraj (8 grudnia) i jest w 6 tygodniu to tak "na oko"  trzeba by dokładnie wyliczyć, bo jakoś "na styk" wychodziwink.png


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)