Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Zasiłek macierzyński po wejściu w życie nowej ustawy


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Napisano 04 wrzesień 2015 - 14:48

W celu uzyskania informacji zapraszamy do kontaktu z PUE ZUS, albo z Centrum Obsługi Telefonicznej
22 560 16 00

Konsultanci są dostępni:
w dni robocze pon. - pt.: godz. 7.00 - 18.00
Automatyczny System Informacyjny dostępny:
24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu


Napisano 28 sierpień 2015 - 10:53

Z góry dziękuję za odpowiedź wink.png


Napisano 28 sierpień 2015 - 10:51

Witam, jestem przedsiębiorcą i opłacam wszystkie składki.

Wybieram się na zwolnienie chorobowe od początku września ( 6 miesiąc ciąży). 

Mam zamiar zasiłek chorobowy pobierać aż do rozwiązania.

Poród wypada na połowę grudnia, czyli po wejściu w życie nowych przepisów. 

 

Pytanie brzmi:

Czy wysokość zasiłku macierzyńskiego w tym konkretnym przypadku będzie naliczana na nowo? 

 

Wiem że nowe przepisy także uwzględniają przepis art. 43 mówiącego o tym że wysokości zasiłku ( tego samego rodzaju lub innego) nie wylicza się na nowo jeżeli pomiędzy okresami pobierania zasiłków nie ma przerwy lub jest mniejsza niż 3 miesiące. Ale czy wejście w międzyczasie ustawy zmieniającej nie wywoła konieczności ponownego ustalenia wysokości mimo to???


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)