Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: komornik a świadczenia z ZFŚS


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 17 sierpień 2017 - 06:16

Nic się w tym temacie nie zmieniło ? Nadal zapomoga z ZFŚS idzie do komornika ?


Zosia/Agnieszka

Napisano 20 czerwiec 2017 - 08:03

ani, zapomoga, ani grusza ani pożyczki nie podlegają potrąceniu przez komornika !!!!!!! Ludzi nie piszcie głupot bo to wszystko chore. Piszesz o pozyczkę, po to, by wspierać komornika ? - przecież to nielogiczne

A ty naucz się rozróżniać "pożyczkę" od innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy.

Nie wrzucaj do jednego worka pożyczki, gruszy, czy zapomóg, a nade wszystko czytaj ze zrozumieniem pisma komornika i wyartykułowane pozycje, które podlegają zajęciu.

Nie każdy komornik pisze jednakowo - rozumiesz?


Napisano 20 czerwiec 2017 - 07:45

ani, zapomoga, ani grusza ani pożyczki nie podlegają potrąceniu przez komornika !!!!!!! Ludzi nie piszcie głupot bo to wszystko chore. Piszesz o pozyczkę, po to, by wspierać komornika ? - przecież to nielogiczne


szczypiorek

Napisano 29 luty 2016 - 22:07

Pracownik, który spłaca swoje zadłużenie regularnie może zwrócić się do komornika z prośbą o ograniczenie zajęcia (np. do 50%) świadczeń wypłacanych z ZFŚS. Wówczas połowa idzie do komornika, ale połowa zostaje w kieszenie pracownika. Zdarza się, że kancelarie komornicze wydają takie decyzje ogólnie na świadczenia z ZFŚS (wówczas i wczasy pod gruszą i np. świadczenie świąteczne, i cokolwiek innego z ZFŚS), albo też ograniczają zajęcie konkretnie tylko wczasów pod gruszą. Decyzja musi być wydana osobno dla każdej sprawy, jeżeli pracownik ma kilka zajęć u tego samego komornika. U mnie taka procedura zadziałała.


koleżanka

Napisano 16 grudzień 2015 - 22:45

te pretensje skieruj do pracodawcy, bo może niesłusznie zrobił potrącenie dla komornika 


Napisano 14 grudzień 2015 - 13:57

Prosze mi powoedzoec jak to jest mozliwe skoro pracownik pisze pismo o zapomoge na swieta i jest zabierana na rzecz komornika. To nikt nie bedzie soe spuszcza na zapomoge na swieta bo i tak taki lachmydra ja zajmie bo niby noe jest prawem chroniona. Bo on musi miec swieta zaje####

Napisano 17 grudzień 2013 - 20:27

ta, nie dosc że zabiera połowe wynagrodzenia to nawet połakomił sie na marne 200zł na wieta, nie powinno tak byc, skoro zabiera 50% wynagrodzenia to na tym poiwnien byc koniec. Ale jak komornicy moczą dupe czyli tak jak na moim przykładzie: wysłał mi klauzule wykonalnosci do domu, tylko że w kopercie nie było moich danych lecz jakiegos faceta, jego pesel itd a facet dostał koperte pod swój adres z moimi danymi to komornik mówi "pomyliłem sie" i każdy rączki umywa... a co jak za 3 lata okaże sie że mam w providencie  pożyczke i 3 samochody na siebie... w polsce wszystko jest mozliwe wiec jak mam to rozumiec. Dlaczego ich nikt za morde nie wezmie???


Napisano 08 kwiecień 2013 - 13:46

Czyli np.zapomoga na książki dla dzieci zostanie mi zabrana?

Jakub Sieradzki

Napisano 31 marzec 2013 - 00:28

Szanowni Państwo,Pozwolę sobie zacytować art. 881 KPC i zwrócić Państwu uwagę na §2 który przesądza sprawę.Art. 881. § 1. Do egzekucji z wynagrodzenia za pracę komornik przystępuje przez jego zajęcie.§ 2. Komornik zawiadamia dłużnika, że do wysokości egzekwowanego świadczenia i aż do pełnego pokrycia długu nie wolno mu odbierać wynagrodzenia poza częścią wolną od zajęcia ani rozporządzać nim w żaden inny sposób. Dotyczy to w szczególności periodycznego wynagrodzenia za pracę i wynagrodzenia za prace zlecone oraz nagród i premii przysługujących dłużnikowi za okres jego zatrudnienia, jak również związanego ze stosunkiem pracy zysku lub udziału w funduszu zakładowym oraz wszelkich innych funduszach, pozostających w związku ze stosunkiem pracy.§ 3. Komornik wzywa pracodawcę, aby w granicach określonych w paragrafie drugim nie wypłacał dłużnikowi poza częścią wolną od zajęcia żadnego wynagrodzenia, lecz:1) przekazywał zajęte wynagrodzenie bezpośrednio wierzycielowi egzekwującemu, zawiadamiając komornika o pierwszej wypłacie, albo2) przekazywał zajęte wynagrodzenie komornikowi w wypadku, gdy do wynagrodzenia jest lub zostanie w dalszym toku postępowania egzekucyjnego skierowana jeszcze inna egzekucja, a wynagrodzenie w części wymagalnej nie wystarcza na pokrycie wszystkich egzekwowanych świadczeń wymagalnych.Komornik poucza zarazem zakład pracy o skutkach niezastosowania się do wezwania.§ 4. Stosownie do okoliczności komornik może wezwać pracodawcę do przekazywania mu zajętego wynagrodzenia bezpośrednio.

Napisano 29 marzec 2013 - 11:28

Świadczenie socjalne nie jest wynagrodzeniem. Świadczenia socjalne podlegają egzekucji bez ograniczeń

świadczenia socjalne nie korzystają z ochrony więc podlegają zajęciu w 100%Jesli jednak zajęcie dotyczy "wynagrodzenia za pracę i wierzytelności zasiłków chorobowych" to świadczeń z ZFŚS się nie zajmuje.Ja socjalny potrącam w 100% tylko gdy tytuł zajęcia komorniczego wskazuje, że dotyczy wynagrodzenia za pracęoraz innych wierzytelności.Mam interpretację prawników z mojego organu prowadzącego (pracuję w szkole) oraz pismo od radcy prawnego u którego byłam na szkoleniu.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)