Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Ciągłość zwolnienia lekarskiego


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Dorota

Napisano 22 styczeń 2020 - 09:28

Wszystko zależy jak długo chorujesz i czy nie wyczerpałaś okresu zasiłkowego.

Po rozwiązaniu umowy musisz do ZUS złożyć druk ZAS-53 o wypłatę zasiłku i Z-10


Napisano 22 styczeń 2020 - 09:04

Byłam na okresie wypowiedzenia 3msc już nie jestem pracownikiem ale jeżeli mam ciągłość zwolnienia to mogę nadal JE brać kolejne 3msc? Czy muszę iść do zus zgłosić moją sytuację czy jeżeli mam ciągłość zwolnienia to nie muszę?

ZosiaA

Napisano 29 grudzień 2019 - 09:52

Możesz mieć od 3 go, ale nie wiadomo jakie zmiany wprowadzono podczas twojej nieobecności, ja bym wzięła jednak ciągłość.

Napisano 29 grudzień 2019 - 08:49

Witam mój problem polega na tym że mam chorobowe mam do 31 grudnia a do pracy wracamy 3 stycznia pomiędzy tymi dniami mamy wolne w firmie od kiedy musze mieć następne chorobowe od 31 czy 3 tak jak wracamy do pracy czekam na odpowiedź artur

ZosiaA

Napisano 26 lipiec 2016 - 07:02

Cierpliwości......może przecież wysłać jeszcze później, nawet wtedy, kiedy będzie powyżej 7 dni, inna sprawa zawiadomienie pracodawcy o nieobecności i to od pierwszego dnia......ale może się okazać, że jednak zawiadomi, dośle zwolnienie, więc z tą dyscyplinarką zaczekaj, po co odkręcać później


Napisano 25 lipiec 2016 - 16:24

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

W piątek, pracownikowi minęło 182 dni choroby. Próbowaliśmy się z nim skontaktować, co zamierza dalej - czy w poniedziałek ( czyli dziś) wraca do pracy, ale cisza. Podobnie też dziś- zero kontaktu, jak i nie dostarczył zwolnienia osobiście ( być może wysłał je już pocztą).

Jeżeli nie otrzymamy żadnego ZUS ZLA od niego do czwartku, oraz nie będzie można się z nim nijak skontaktować, to czy możemy takiego pracownika zwolnić dyscyplinarnie?Moglibyśmy się wreszcie go pozbyć.


ZosiaA

Napisano 19 lipiec 2016 - 07:25

nie ma nic takiego jak "pierwszeństwo" albo jakieś godziny......dotyczy to dnia.

Jeśli pracownik ma na ten dzień (od tego dnia) zwolnienie lekarskie nie można mu wręczyć/wysyłać wypowiedzenia.

Co innego, gdyby pracownik zjawił się w firmie  wręczono by mu wypowiedzenie, miałby możliwość zapoznania się z wolą pracodawcy, a dopiero później (nawet tego samego dnia) dostarczył by zwolnienie, wówczas wypowiedzenie byłoby skuteczne.

A tak, wysłane pocztą i "rozmijające się" ze zwolnieniem, jest nieskuteczne.


Napisano 18 lipiec 2016 - 13:17

Źle napisałam w poście powyżej.

 

Miałam na myśli to, że my z rana o 8 w poniedziałek wyślemy wypowiedzenie, a pracownik np. doniesie do nas ZUS ZLA tego samego dnia, ale np. po południu. I co wtedy? Co ma pierwszeństwo? Wysłane wypowiedzenie w drodze, czy jego ZUS ZLA?

albo my wyślemy do niego wypowiedzenie, a pracownik przyśle nam ZUS ZLA  - a oba listy będą wysłane w ten sam dzień, to wtedy co pierwsze ma moc?

Wiem, dziwna sytuacja.

 

Pracownik najpierw był u nas na stażu przez 3 m-ce, następnie miał umowę zlecenie na 3 m-ce, a potem przepracował osobiście i faktycznie ( na umowę o pracę na czas okreslony) 4 m-ce.

 

 


ZosiaA

Napisano 18 lipiec 2016 - 13:09

Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę jeżeli:

•niezdolność pracownika do pracy wskutek choroby trwa dłużej niż 3 miesiące (w sytuacji gdy pracownik był zatrudniony u tego pracodawcy krócej niż 6 miesięcy)
•niezdolność do pracy trwa dłużej niż łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku chorobowego oraz pobierania świadczenia rehabilitacyjnego przez pierwsze 3 miesiące (gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy przez co najmniej 6 miesięcy lub jeśli niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy albo chorobą zawodową).


ZosiaA

Napisano 18 lipiec 2016 - 13:05

Nie możecie wręczyć, ani wysłać jeśli ma zwolnienie lekarskie.

Przecież kiedy pracownik przyjdzie ze zwolnieniem to już jest chroniony.

Ale może popatrz na to inaczej....ile ma stażu u was? I sprawdź to z możliwością ile może chorować, aby móc go zwolnić


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)