Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: zakład budzetowy- korekty wieloletnie


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

ona_

Napisano 19 luty 2019 - 14:19

Nigdy i nigdzie nie spotkałam się z takim ujęciem sieci. I nie wyobrażam sobie kontroli nad takim jednym środkiem trwałym (ewidencja jakaś poza ewidencją środków trwałych i tak musiałaby być). Myślę, że skoro teraz masz robicie to w tym trwaj, bo którą z sieci teraz będziesz rozbudowywać? Łączyć będziesz wszystko?

 

Ps. Idąc tropem "kompletności i zdatności do użytku" poszłabym dalej i stwierdziła, że żadna sieć wodociągowa bez studni, pomp, i stacji uzdatniania wody nie jest zdatna do użytku, podobnie jak sieć kanalizacyjna bez całej oczyszczalni


Napisano 19 luty 2019 - 14:14

W ewidencji mam podział, ale o środku trwałym mówimy gdy jest zdatny do użycia. Czy można mówić, że odcinek sieci wodociągowej jest zdatny do użycia bez reszty sieci, moim zdaniem nie, więc nie można mówić o odrębności środka trwałego co najwyżej o ulepszeniu (rozbudowa) całej sieci.


ona_

Napisano 19 luty 2019 - 13:58

I w ewidencji w budowlach masz jeden środek trwały, który nazywa się sieć wodociągowa?


Napisano 19 luty 2019 - 13:31

Czy sieć wodociągowa stanowi środek trwały jako całość,czy też odcinki sieci wodociągowej są odrębnymi środkami trwałymi. Dla mnie całość sieci wodociągowej stanowi środek trwały, a sam odcinek nie jest odrębnym środkiem trwałym, nawet jeżeli jest budowany na różnych ulicach.


ona_

Napisano 19 luty 2019 - 09:00

Dodam jeszcze tylko, że to taka interpretacja, z którą spotkałam się na jednym ze szkoleń. Jak czytam cały ten artykuł, to mi te progi odnosza się równiez do nieruchomości, ale tak to przedstawiła szkoląca. Nigdy nie miałam sieci poniżej 15000 więc jakoś szczególnie się nad tym nie zastanawiałam. A u Ciebie, jeśli to są inne ulice to na pewno różne środki trwałe


ona_

Napisano 19 luty 2019 - 08:54

Art. 91 ust 2 VAT "... a w przypadku nieruchomości i praw wieczystego użytkowania gruntów - w ciągu 10 lat, licząc od roku, w którym zostały oddane do uzytkowania"


Napisano 19 luty 2019 - 08:43

A z czego wynika, że limit 15 000 zł nie dotyczy nieruchomości?


ona_

Napisano 19 luty 2019 - 07:02

Przy sieciach wartość chyba nie ma znaczenia, bo to nieruchomość, a nieruchomości 10 lat


Napisano 18 luty 2019 - 18:58

Gmina przekazała do zakładu trzy odcinki rozbudowanej sieci wodociągowej w jednej miejscowości, różne ulice. Dwa krótkie odcinki o wartości po 14 000 zł oraz jeden odcinek za 40 000 zł. Waszym zdaniem korekta VAT roczna w przypadku tych o wartości do 15 000,00 zł a wieloletnia (10 lat) w przypadku sieci za 40 000,00 zł. Czy też traktować to jako jeden środek trwały i korygować wszystko przez 10 lat.


Szym17

Napisano 07 luty 2019 - 13:31

pkt 6. 1184,00 x 75%= 888 zł KUP  ;)  ale to już czepianie się ;)

No tak, oczywiście, że 888, ale to już literówka :)


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)