Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: prewspółczynnik w szkole


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

szlemka

Napisano 13 luty 2018 - 11:20

Kasia, a ja zadam Tobie inne pytanie...rozliczasz vat?


Napisano 13 luty 2018 - 11:08

Hej. Jestem laikiem , ale mam pytanie. Czy lepiej mieć mniejszy czy większy prewspolczynnik ?


gabi

Napisano 17 marzec 2017 - 11:44

od tego roku zgłasza centrala a nie każda jednostka osobno


Napisano 16 marzec 2017 - 16:27

Ja zgłaszam.


Napisano 16 marzec 2017 - 10:48

mam pytanie czy stosowane współczynniki i prewspółczynnik należy zgłosić do US?

 


szlemka

Napisano 02 marzec 2017 - 13:50

jest to dokument wewnętrzny ze stawką zw , wiec nie podlega ale trzeba go wykazać w deklaracji i rejestrze jako o vat

a ta odpowiedź to do czego?


Napisano 02 marzec 2017 - 13:35

jest to dokument wewnętrzny ze stawką zw , wiec nie podlega ale trzeba go wykazać w deklaracji i rejestrze jako o vat

 


KasiaX

Napisano 04 styczeń 2017 - 23:35

Zastanawiam się jeszcze, które paragrafy wyłączanie z mianownika prewspółczynnika (z tyt.odsetek od środków na rachunkach bankowych, odsetek od udzielonych pożyczek i od posiadanych papierów wartościowych,  dywidend z tytułu posiadanych praw majątkowych,  spadków, zapisów i darowizn w postaci pieniężnej na rzecz jednostek sektora finansów publicznych,  środków przeznaczonych na wypłatę, na podstawie odrębnych przepisów, zasiłków, zapomóg i innych świadczeń o podobnym charakterze na rzecz osób fizycznych)?

 

Czy tylko odsetki § 0920 i spadki zapisy i darowizny § 0960, czy coś jeszcze?


KasiaX

Napisano 04 styczeń 2017 - 23:17

Witam, czy może ktoś się podzielić, jak wylicza prewspółczynnik dla samorządowych jednostek budżetowych (np. szkoły).

My w ubiegłym roku symbol A (licznik), tj., roczny obrót z działalności gospodarczej zrealizowany przez samorządową jednostkę budżetową, wyliczałyśmy na podstawie ewidencji VAT (rejestrów VAT), a nie poszczególnych par. sprawozdań. 

Wyłącznie mianownik był obliczany na podstawie rb-27s, rb-28s i rb-34s. 

A po Waszych komentarzach się pogubiłam, czy prawidłowo liczymy licznik wzoru. Czy ktoś może pomóc?


Napisano 08 listopad 2016 - 07:48

czytalem 4-krotnie i nie jasno to okresliliscie

?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)