Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Leasing-wprowadzenie kradzionego auta do ŚT


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 7 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

leasi432

Napisano 09 listopad 2015 - 12:29

Leasing samochodowy w ofercie 'przyjazne auto":
 

  • możesz wziąć w leasing każdy samochód,
  • unikasz skomplikowanych i długotrwałych procedur - tylko dokumenty tożsamości,
  • uzyskujesz wysokie rabaty,
  • nie martwisz się o rejestrację auta
  • uzyskujesz atrakcyjny program spłaty rat leasingowych.

 http://www.masterlea..._konsumenckiego


mada2601

Napisano 27 styczeń 2013 - 20:54

Ania_B, dzieki za odpowiedż :)

Tak, auto zostało już na policji. "koszt wynikający z likwidacji nie w pełni umorzonego środka trwałego, jak i dotychczasowej amortyzacji samochodu nie będzie kosztem uzyskania przychodu"- i to jest mój problem. Dodatkowo co zrobić z amortyzacją, która się naliczyła, gdzie przedmiot teoretycznie nie powinnien być dopuszczony do ruchu.

Ania_B

Napisano 27 styczeń 2013 - 19:17

Skoro wszyscy milcza tzn. że myślą :-) Zatem rozpocznę i proszę włączcie się - im więcej opcji tym zawsze łatwiej dojść do najwłaściwszego rozwiązania.Rozumiem, ze pieniądze oddane a Wy oddaliście auto.Teraz trzeba to zrobić tak, jak księguje się likwidację środka trwałego - w pozostałe koszty operacyjne (domyślam się, że idzie o księgowanie w księgach rachunkowych). Powinniście to zrobić już w rozliczeniu za miesiąc, w którym samochód został oddany (dokument: umowa ugody).Z punktu widzenia ustaw podatkowych problem się komplikuje - zarówno koszt wynikający z likwidacji nie w pełni umorzonego środka trwałego, jak i dotychczasowej amortyzacji samochodu nie będzie kosztem uzyskania przychodu. Wynika to z "podatkowej" definicji środka trwałego, która wymaga, by środek trwały był własnością podatnika (prawo bilansowe wymaga tylko "kontrolowania aktywa przez jednostkę", a to coś innego). Taką też gdzieś czytałam interpretację - teraz nie mogę jej znaleźć.Sprawa otwarta - piszcie swoje propozycje/podpowiedzi.

mada2601

Napisano 27 styczeń 2013 - 14:40

Witam,MAm problem, mianowicie w 2011 moja firma leasingowa (ZZ) zakupiła auto volvo, które następnie było leasingowane ale w 12/2012 przy rutynowej kontroli klienta okazało się, że auto było kradzione. Pomiędzy ZZ i dostawcą auta została zawarta ugoda, żę dostawca zwróci nam pieniądze za skradzione auto-tak też uczynił. Ale co teraz z tym nieszczęsnym autem. Była naliczana amortyzacja, ubezpieczenie.Jak "zlikwidować" ten przedmiot?(nie mam żadnego protokołu z policjji)Proszę o opinie jak można wyjść z tej sytuacji

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)