Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Sprzedaż przedmiotów wirtualnych za bitcoin


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

majkel29

Napisano 25 wrzesień 2020 - 09:39

Mam pytanie, gdzie mogę kupić kryptowaluty i gdzie je najlepiej trzymać? Czytałem, że istnieją darmowe portfele, ja znalazłem ich https://cash.tokeneo.com/pl oraz https://cinkciarz.pl/kryptowaluty. Podobno szybko zakłada się konto, bitcoiny są bezpieczne, a transakcje są realizowane szybko. Chcę się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat, bo bitcoiny są ostatnio popularne.


viggo1

Napisano 26 sierpień 2020 - 21:53

Witam serdecznie,

 

Prowadzę działalność gospodarczą zajmującą się handlem przedmiotami wirtualnymi w grach ( skórki graficzne,  bronie itp. ), rozliczam się na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych o stawce 3% ( z usług w zakresie handlu ).  Jedyną dostępną metodą płatności w przypadku sprzedaży tych przedmiotów wirtualnych jest kryptowaluta Bitcoin. Cała procedura wygląda tak iż sprzedając przedmiot klientowi, on wysyła mi płatność w Bitcoin a ja następnie wymieniam kryptowalutę na złotówki.

 

Moim pytaniem jest, w jaki sposób dokumentować sprzedaż przedmiotów, oraz następnie wymiany waluty Bitcoin na złotówki aby uniknąć podwójnego opodatkowania ( 3% od sprzedaży przedmiotów wirtualnych oraz podatku z wymiany Bitcoin na złotówki ). 

 

Pozdrawiam


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)