Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: koszty budowy parkingu i fragmentu drogi publicznej


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 7 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Renka6

Napisano 05 luty 2019 - 16:23

Mam to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać oraz nic ująć.


Juras

Napisano 04 luty 2019 - 11:09

Przy okazji polecam też skontaktować się z firmą Drogmal. Oni specjalizują się w znakach drogowych, a także elementach infrastruktury drogowej. Tutaj znajdziecie do nich kontakt: http://drogmal.pl/kontakt/. Myślę, że w tej sytuacji może on się okazać przydatny.


pracownik księgowości

Napisano 06 październik 2016 - 12:42

Moim zdaniem taką budowę dróg i parkingu warto zlecić Trans-Ziem. Swoje usługi wykonują na terenie całej Polski. Posiadają odpowiedni sprzęt oraz wykwalifikowanych ludzi do pracy. Poza tym cenowo wypadają również atrakcyjnie.


Allen1993

Napisano 11 sierpień 2016 - 14:38

Super, dzięki wielkie za wszystkie porady :)


enzymata

Napisano 11 sierpień 2016 - 11:13

Moim zdaniem znaki są bardzo istotne. Z tym, że można w tym celu zatrudnić ekipę, by wymalowała poziome, a postawiła pionowe. A tutaj: http://www.alces.pl/...ch-przez-firmy/ w ogóle przeczytacie o tym, że można także wynajmować znaki. W artykule wspomniano o firmie Unistop, więc sądzę, że warto się zapoznać z ich ofertą.


elka2002

Napisano 19 lipiec 2016 - 21:37

Wato pamiętać o tym, że parking należy odpowiednio oznakować. Również wyjazd z niego i droga dojazdowa, jeśli znajduje się na terenie prywatnym, to musi mieć oznaczenia. Tutaj http://sklepznagar.pl można zakupić niezbędne znaki. Oferta jest kompleksowa.


Ania_B

Napisano 26 sierpień 2013 - 09:09

Wydatki poniesione na budowę parkingu wraz ze zjazdem do drogi będą stanowić koszty bezpośrednio związane z przychodami i powinny być potrącone zgodnie z art. 15 ust. 4 z uwzględnieniem art. 15 ust. 4b i 4c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

 

A zatem będą zaliczane do kosztów uzyskania przychodów w momencie uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży lokali mieszkalnych, tj. w dacie przeniesienia własności wynikającej z aktów notarialnych, na podstawie których Spółka dokona ich sprzedaży.


Ania_B

Napisano 26 sierpień 2013 - 09:07

Tak.

Wydatki poniesione przez Spółkę w związku z realizacją budowy parkingu publicznego wraz ze zjazdem do drogi, który następnie Spółka przekaże nieodpłatnie Gminie, będą stanowiły dla jej koszty uzyskania przychodów (rt. 15 ust. 1 ustawy o CIT)

 

Nakłady na budowę parkingu pozostają w bezpośrednim związku przyczynowo - skutkowym z możliwością osiągania w przyszłości przychodów, bowiem zapewnienie dodatkowych miejsc parkingowych, zlokalizowanych w obrębie budowanych budynków mieszkalnych zwiększa atrakcyjność tejże inwestycji i przyczynia się do większego zainteresowania nabyciem lokali wybudowanych przez Spółkę. Wydatek ten po spełnieniu pozostałych przesłanek z art. 15 - będzie zaliczony do kup.


Neytiri

Napisano 26 sierpień 2013 - 08:09

Spółka jest deweloperem i aktualnie buduje małe osiedle, którego częścią jest duży publiczny parking dla mieszkańców wraz z dojazdem od drogi publicznej.

 

Czy wydatki (nakłady) poniesione przez Spółkę w związku z realizacją budowy parkingu publicznego wraz ze zjazdem do drogi, który następnie Spółka przekaże nieodpłatnie Gminie, będą stanowiły dla Niej koszty uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?W jaki sposób i w którym momencie, Spółka powinna rozpoznać wydatki (nakłady) na budowę parkingu wraz ze zjazdem do drogi, położonego na gruntach gminnych jako koszty uzyskania przychodów?

 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)