Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: przyspieszona amortyzacja samochodu używanego


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 16 maj 2012 - 07:34

Opiszę problem dokładniej.Przyspieszona amortyzacja samochodu osobowego wprowadzonego do firmy może być stosowana tylko wtedy gdy samochód był używany przez poprzedniego właściciela przez czas conajmniej 6 m-cy.W opisanym przypadku po okresie 6 miesięcy nastąpiła zmiana własności z współwłasności na własność całkowitą. Czy taki przypadek kwalifikuje się do stosowania przyspieszonej amortyzacji?

Kamil

Napisano 09 marzec 2012 - 15:30

Jednak nieprecyzyjnie opisałem swój problem. Chodziło mi o zwykłe przekazanie auta na cele prowadzonej działalności, tzn. wpisanie prywatnego samochodu do ewidencji środków trwałych. Przy jednoosobowej działalności nie jest to traktowane jako przychód.

wl_accountancy

Napisano 09 marzec 2012 - 11:45

Jeżeli auto zostało zakupione na cele prywatne a potem przekazane na cele prowadzonej działalności powstaje ryzyko ustalenia przychodu do opodatkowania w działalności gospodarczej. Przychód taki jest opodatkowany w okresie (miesiącu) zaistnienia zdarzenia w całości natomiast amortyzacja rozkłada nam się w czasie. Powoduje to „nieopłacalność” takiego działania.

Kamil

Napisano 07 marzec 2012 - 08:47

Witam, ponad rok temu zakupiliśmy z ojcem samochód osobowy. W ubiegłym miesiącu ojciec przekazał mi swój udział we własności samochodu umową darowizny. Czy jako osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą będę miał prawo do zastosowania przyspieszonej amortyzacji w przypadku wprowadzenia wspomnianego samochodu osobowego do majątku firmy? Czy tym samym jest spełniony warunek uznania samochodu jako używanego przez innego właściciela przez okres ponad 6 miesięcy?Dziękuję za pomocKamil

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)