Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Rozliczanie kilometrówki


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Borowska Angelika

Napisano 10 marzec 2015 - 14:31

W sytuacji gdy jesteś współwłaścicielem pojazdu koszty ubezpieczenia rozliczasz proporcjonalnie do udziału we współwłasności. Podstawą księgowania ubezpieczenia OC jest polisa ubezpieczeniowa. Takie stanowisko reprezentują organy podatkowe. Pozostałe wydatki, co do zasady nie podlegają podziałowi.

 

Wszystkie powyższe koszty związane z użytkowaniem prywatnego samochodu w działalności gospodarczej należy rozliczać w ramach kilometrówki prowadzonej dla celów podatku dochodowego.


Napisano 27 luty 2015 - 12:26

Witam.

 

Jestem współwłaścicielem pojazdu, który mam zamiar wykorzystywać w celu prowadzenia DG. Drugi właściciel, jak to zazwyczaj bywa, jest wpisany do dowodu w celu obniżenia składek OC i nie korzysta z samochodu. Jestem świadomy tego, że potrzebuję pisemnej zgody drugiego właściciela do wykorzystania samochodu w celach firmowych. O ile rozliczanie faktur za paliwo nie jest problemem to jak wygląda sprawa z rozliczaniem przeglądu, części zamiennych czy raty OC? Czy mogę odliczyć wszystko co związane jest z eksploatacją samochodu w 100% jeżeli zapłaciłem za to z własnej kieszeni i mieszczę się w limicie? Czy np. za ratę OC potrzebuję faktury czy wystarczy potwierdzenie przelewu.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)