Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: dokumentowanie zaliczki paragonem


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 3 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

LeftHand - programy

Napisano 25 listopad 2016 - 14:04

Tak, należy jeszcze przy tym pamiętać, że problem może pojawić się wtedy, kiedy zaliczka nie zostanie zauważona i na kasie będzie ujęta w nieodpowiednim okresie. Może się tak zdarzyć, gdy np. należność wpływa na konto bankowe na przełomie miesięcy. Kasy fiskalne nie pozwalają na księgowanie z datą wsteczną – dlatego też zaliczkę na kasie fiskalnej w takiej sytuacji należy ująć najszybciej jak się da.

Warto też pamiętać, że mimo zaksięgowania zaliczki na kasie fiskalnej zgodnie z datą jej wpływu nie powinna ona być ujmowana w KPiR jako przychód. Przychód powstanie bowiem dopiero w momencie wydania towarów lub wykonania usługi – wtedy też całą wartość należności należy ująć w księdze.


Anna K.

Napisano 25 listopad 2016 - 12:12

Witam, chodzi o następująca sprawę, otóż podatnik świadczy usługi na rzecz osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Zakupy dokumentowane są paragonami drukowanymi z kasy rejestrującej. Mam pytanie dotyczące tego, czy w przypadku pobrania od klienta zaliczki na usługę wystarczy, że na paragonie fiskalnym będzie informacja o zaliczce i stawce podatku?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)