Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: pozycje z faktury zakupowej w JPK


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

kalar

Napisano 18 sierpień 2016 - 10:29

Nic tu nie da ani pokazanie wszystkich pozycji w ewidencji zakupu, ani dołączenie skanów faktur. Plik JPK-VAT nie zawiera pozycji faktur, zaś JPK-FA (faktury z pozycjami, wysyłany tylko na życzenie fiskusa) musi być generowany przez program fakturowy, a nie przez księgowy. Wymagane są tam szczegółowe dane, których w ewidencji VAT nie ma, a skany nie spełniałyby wymagań formalnych co do struktury pliku.
Potrzebna jest aktualizacja zarówno programu księgowego, jak i fakturowego – dla programów “Finka” zrobiliśmy to i udostępniliśmy aktualizacje, ale było z tym sporo pracy i sporo niejednoznaczności w samej wymaganej strukturze JPK.

Anna K.

Napisano 12 lipiec 2016 - 14:26

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące pliku JPK dla faktur, otóż prowadzimy ewidencję zakupu towarów i usług, gdzie nie księgujemy wszystkich pozycji z faktury. W ewidencji VAT zakupy netto ujmujemy według stawek VAT, natomiast w księgach rachunkowych koszty z danej faktury rozdzielamy według miejsc powstawania kosztów. Proszę o podpowiedź czy będziemy musieli pokazać wszystkie pozycje z faktury zakupowej, to czy możemy przesłać skany faktur zakupowych, które mamy w systemach obiegu dokumentów?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)