Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: organizacja koncertu


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Sleep

Napisano 13 wrzesień 2019 - 08:39

Organizator takiego wydarzenia pomyśleć musi o bardzo wielu różnych szczegółach. Samemu dość trudno więc dobrze sobie z tym poradzić.


pomocna

Napisano 26 sierpień 2019 - 11:21

Jakiś czas temu zajmowałam się organizacją takiego koncertu i jak najbardziej musisz najpierw uzyskać zgodę na imprezę masową. Zanim cokolwiek innego zaczniesz załatwiać to się tym zajmij. co do pozostałych spraw to musisz wszystko wynająć, scena, nagłośnienie, elementy ogrodzenia, głównie bramki, toalety przenośne https://wcserwis.pl/...nosna-warszawa/ załatwiania jest naprawdę dużo, myślę że w jedną osobę może być ciężko. Podstawa to muzyka na koncercie, po pozwoleniu zajęłabym się dlatego dogrywaniem szczegółów z zespołem, koniecznie z wpłatą zaliczki. Chcesz mieć przecież pewność, że się nie rozmyślą. 


andreabb

Napisano 30 czerwiec 2018 - 20:54

Na pewno przy takiej imprezie przydałyby się ekrany plazmowe, aby wyświetlać na nich obraz z kamer, bo przy dużej ilości osób to, co się dzieje na scenie, pozostanie niewidoczne. 


marta80

Napisano 04 czerwiec 2018 - 18:04

Dobrze jest pomyśleć o atrakcji. Świetną na taką okazję będzie pokaz sztuczek piłkarskich Dawida Krzyżowskiego. Jego pokazy przyciągają ogromną uwagę. Dawid ma bardzo duży talent i jest mistrzem Polski RedBull we freestyle football. Tutaj są namiary http://kojakfree.com


maja1818

Napisano 29 maj 2018 - 15:53

Są fajne możliwości, jeśli chodzi o multimedia na imprezach plenerowych - można zobaczyć tutaj https://www.biznesev...-multimedialne/ :) 


Napisano 25 kwiecień 2018 - 08:05

Pamiętaj też o odpowiednim zabezpieczeniu takiej imprezy. Jeśli będzie kilkaset/kilka tysięcy osób, będzie trzeba zadbać o zabezpieczenie medyczne i ochronę aby nic się nie stało. Ja podczas organizacji różnych eventów korzystam z usług firmy liberandum.pl.


wera_

Napisano 05 maj 2017 - 11:08

Nie można zapomnieć o takich kwestiach jak sanitarnia. W tym celu należy postawić na przenośne kabiny prysznicowe lub WC. Moi znajomi organizują takie imprezy i zawsze stawiają w tej kwestii na WC Serwis - http://kabiny-i-umyw...-przenosne.pl/


Jarecki85

Napisano 23 luty 2017 - 11:12

Sprawa jest o tyle trudna, że naprawdę ciężko jest zorganizować koncert. Szczególnie jeżeli mówimy o takim, gdzie występuje kilku artystów. Brałem kiedyś udział w przygotowaniach i obowiązków jest całą masa. Lepiej jest zlecić organizację firmie, która ma już na koncie wiele koncertów i imprez masowych. W Polsce bardzo prężnie działa agencja eventowa fmpro i ma imponujące portfolio. Wydaje mi się, że kontakt z nimi jest lepszym rozwiązaniem.


bakarat

Napisano 04 luty 2017 - 20:39

Koniecznie zajrzyjcie sobie tutaj http://www.hulakula....i/koncerty.html . Zajmują się kompleksowo organizacją koncertów. Mają w tym doświadczenie. Poza tym dysponują profesjonalnym zapleczem technicznym.


Jakub Sieradzki

Napisano 27 czerwiec 2013 - 11:53

Warto jest również zapoznać się z przepisami karnymi zawartymi w Rozdziale 9 ustawy, dotyczącymi głównie zachowania się osób uczestniczących w organizowanej imprezie masowej.

Jednak jest również przewidziana odpowiedzialność karna dla organizatora, a mianowicie:

 

"1. Kto organizuje imprezę masową bez wymaganego zezwolenia lub niezgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu albo przeprowadza ją wbrew wydanemu zakazowi, podlega grzywnie nie mniejszej niż 240 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.2. Kto, organizując imprezę masową, nie zachowuje wymogów i warunków bezpieczeństwa, podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych."

 

Cały proces uzyskania zezwolenia nie wygląda być może najprościej, jednak jeśli odpowiednio wcześnie i skrupulatnie wszystko będzie przygotowywane, nie powinno być problemu z organizacją jakiejkolwiek imprezy masowej.

 

Powodzenia i pozdrawiam


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)