Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: zdjęcia z imprezy masowej w internecie


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 1 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

luke45

Napisano 17 maj 2021 - 06:30

Rzadko kiedy tego przestrzegają...


AlicjaM

Napisano 20 lipiec 2020 - 12:41

Jeśli osoba jest szczegółem całości można publikować. Jeśli natomiast uwaga skupiona jest tylko na jednej osobie publikacja wymaga jej zgody. 


Amoniaczek2

Napisano 20 styczeń 2020 - 12:52

Nikt nie może publikować naszego wizerunku (jeśli oczywiście nie jesteśmy funkcjonariuszami państwowymi) bez naszej zgody!


AnnaLis

Napisano 02 listopad 2017 - 11:29

Czy takie same przepisy mają zastosowanie w przypadku publikowania zdjęć przez agencje reklamowe z imprez sportowych? Co zrobić w przypadku gdy ktoś znajdzie siebie na takim zbiorowym zdjeciu i zażąda jego usuniecia?

Jak się uprze to pewnie będzie trzeba usunąć albo zamazać


kasandra88

Napisano 28 październik 2013 - 19:49

Czy takie same przepisy mają zastosowanie w przypadku publikowania zdjęć przez agencje reklamowe z imprez sportowych? Co zrobić w przypadku gdy ktoś znajdzie siebie na takim zbiorowym zdjeciu i zażąda jego usuniecia?


Ania_B

Napisano 28 czerwiec 2013 - 09:05

Ustawa o prawie autorskim

Art. 81. 
 
1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
 
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
 
1)  osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,
2)  osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

Napisano 27 czerwiec 2013 - 10:01

Czy urząd gminy na swojej stronie internetowej może publikować zdjęcia z imprezy masowej. Nie narusza to czyjegoś wizerunku? Czy osoby które są na zdjęciach mogą żądać ich usunięcia?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)