Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Panele fotowoltaiczne


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano wczoraj, 21:27

Panele fotowoltaiczne - co sądzicie? Jest sens je zakładać? 

Oczywiście, ze jest sens! Ja zakładałam przez firmę Solysis i jestem bardzo zadowolona- zarówno z paneli, jak i z komunikacji z firmą i wykonanej przez nich pracy. Jeśli rozwazasz instalację paneli to polecam rozwazenie wspolpracy z Solysis


G0siaa

Napisano 18 październik 2020 - 15:20

Ja również uważam, że warto zainteresować się odnawialnymi źródłami energii. Sama od ponad roku posiadam instalację fotowoltaiczną na dachu mojego domu. Projekt i montaż urządzeń wykonała dla mnie firma www.produkuj-prad.pl. Panele są bardzo wydajne, bezawaryjne i proste w obsłudze.


MilenaPodgórna

Napisano 08 wrzesień 2020 - 14:53

Według mnie panele fotowoltaiczne to bardzo dobre rozwiązanie, inwestycja w przyszłość. Ja mam u siebie panele od roku i różnica w rachunkach jest bardzo widoczna. Niestety z tego co wiem to obecnie ciężko jest wybrać dobrą firmę, która wszystko załatwi... Ja korzystałam z usług FG Energy i mogę powiedzieć, że byłam i jestem zadowolona. Po pierwsze, ominęła mnie cała papierkowa robota, firma wszystko załatwiła za mnie. Zajęli się również dofinansowaniem. Dla mnie bardzo ważne było to, żeby ktoś mi wszystko dokładnie wytłumaczył. Panowie z FG wszystko mi wyjaśnili i rozpisali. Kosztorys i projekt dotarł do mnie bardzo szybko no i co najważniejsze panele działają bez problemu do dzisiaj.Zdecydowanie mogę polecić tę firmę.


Napisano 31 sierpień 2020 - 18:56

Pewnie, że jest sens, a panele fotowoltaiczne wraz z panelami na podczerwień to ogrzewanie za darmo. Czysta oszczędnośc. My mamy akurat panele z Infrashop, pierwsi w polsce zajęli się ich sprzedażą. Konkretna firma, mają panele najlepszych marek


allena

Napisano 30 sierpień 2020 - 17:01

Moim zdaniem fotowoltaika to przyszłość. Prędzej czy później galopujące ceny prądu będą nas "zmuszać" do przejścia na zieloną energię. Warto sobie poczytać o fotowoltaice, orientować się w temacie, moim zdaniem im szybciej przejdziemy na taki system, tym lepiej. Krótko i na temat są opisywane różne kwestie z tym związane na https://pgmpv.pl/baza-wiedzy-pgm/


G0siaa

Napisano 13 sierpień 2020 - 09:54

Ja uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Sama posiadam instalację fotowoltaiczną na dachu swojego domu. Montażem urządzeń zajęła się firma www.produkuj-prad.pl. Oferują 25 lat gwarancji, profesjonalny projekt, który jest dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta oraz kompleksową obsługę. Dodatkowo pomagają w otrzymaniu dofinansowania. 


pawelszabla

Napisano 04 sierpień 2020 - 14:04

Ja na Twoim miejscu bym postawił na panele Infinity proponowane przez firmę www.brymorex.eu. To produkt dość nowy, ale dzięki temu masz panele o dobrych właściwościach w rozsądnej cenie więc jeśli pod tym kątem patrzysz to ta oferta faktycznie będzie takim dobrym wyborem.

 


Napisano 28 lipiec 2020 - 10:48

Panele fotowoltaiczne - co sądzicie? Jest sens je zakładać? 

Oczywiście, dodatkowo można zaoszczędzić na inwestycji 50% poprzez dofinansowania


kerryjane72

Napisano 19 lipiec 2020 - 20:38

W domach zużywa się bardzo dużo prądu, na pewno macie wiele urządzeń na prąd, a wasze rachunki przekraczają spokojnie 100 złotych na miesiąc. Z fotowoltaiką można liczyć na darmowy prąd dla domu, więc i na bardzo szybki zwrot z tej inwestycji. Wiadomo, że fotowoltaika dużo kosztuje, no ale zwraca się to. Sprawdźcie sobie tu firmę https://ekoprime.pl/...fotowoltaiczne/ i ich ofertę. Kompleksowo zajmują się fotowoltaiką zarówno dla domów jednorodzinnych jak i dla firm.


mtzd

Napisano 09 lipiec 2020 - 07:20

Super sprawa i biorąc pod uwagę zuzycie: pralka, zmywarka, indukcja, ogrzewanie... szybko sie 'zwraca' bez ograniczeń i masz spokój na lata -  ciekawe kiedy zwykle piece i węgiel czy gaz się zwracają . Raczej nie zwracają się.

 

Dochodzi tutaj również kwestia wygody. Takie panele są praktycznie bezobsługowe.

 

Nowością jaka jest dopiero wprowadzana jest dachówka fotowoltaiczna https://oddychamzene...-fotowoltaiczna Więcej informacji na temat takiej dachówki znajdziecie na tej stronie. 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)