Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: JAKIE OGRZEWANIE JEST NAJTAŃSZE?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

adamela

Napisano 18 wrzesień 2018 - 20:04

Teraz coraz popularniejsze są te ogrzewania na podczerwień, mój brat ma te panele od firmy https://infrashop.eu/i bardzo sobie to chwali, mówi że korzystnie cenowo i że dość szybko się nagrzewa i nie ma problemu że np przy ziemi jest chłodniej niż u góry 


eldem

Napisano 31 sierpień 2018 - 07:47

Ostatnio są popularne kotły na pellet, ale czy to naprawdę najtańsze rozwiązanie?


Napisano 30 sierpień 2018 - 19:07

My chcieliśmy c.o i takie mamy, Witkowski ma bardzo dobre kotły dlatego wybraliśmy ich. Juz z tych eko , tym bardziej, że dotacje sa to decyzja zapadła na kocioł  Klaster 5 . Wszystko nam wyjasnili co i jak poustawiać także spoko . Do sezonu grzewczego jesteśmy przygotowani


michal1982

Napisano 08 sierpień 2018 - 10:18

Jeśli chodzi o najlepsze ogrzewanie to zdecydowanie pellet. Zwłaszcza jak wiesz skąd wziąć dobry. Ja kupuje tutaj http://makopellets.pl


Napisano 30 maj 2018 - 09:55

Zależy jaki kto ma duży dom i jak ten dom jest ocieplony, bo za ogrzewanie można płacić 1500zł i mieć w domu 18 stopni, a można 350zł i mieć 22 stopnie w pomieszczeniach. 

 

U nas Bereda z Mińska robił cała instalację centralnego ogrzewania - bardzo dobra firma. 


Napisano 25 kwiecień 2018 - 16:11

Najtaniej ogrzeje dom gruntowa pompa ciepła, ale jej koszt + montaż jest kosztowny i dość skomplikowany. My ogrzewamy gazem i nie narzekam. Mam dom dobrze ocieplony - na dole podłogówka, a na górze grzejniki, kocioł + zasobnik na wodę. Piec kupiliśmy w TG Bereda - zakup wraz z montażem. W najzimniejszych miesiącach płacimy średnio 400zł miesięcznie za ogrzewanie. Dom ma 186 metrów kwadratowych, a wewnątrz jest ustawione na 23,5 stopnia Celsjusza. 


Napisano 16 marzec 2018 - 17:25

ja się zdecydowałam na gaz, teraz myślę kto by mógł mi to wykonać, natrafiłam w sieci na firmę tech-gas.pl/pl, zna ktoś, polecacie?


zarek

Napisano 14 styczeń 2018 - 18:33

Witam

 

Polecam zapoznać się z artykułem na tej stronie http://www.noel.pl/l...eganie-133.html . Uważam że to poważna sprawa i warto o to zadbać przynajmniej w domu. 


forted

Napisano 11 styczeń 2018 - 10:51

A jak myślicie, czy warto zainteresować się piecami wolnostojącymi jako sposobami na ogrzewanie? Zastanawiam się nad tym, ponieważ niby koza to tylko lokalne źródło ciepła, ale jak postawić dwie, trzy kozy w mieszkaniu, to może mogą nieźle ogrzać dom? Znalazłam taką ofertę - https://kratki.com/s...ory/15/piece/52

 i ceny są całkiem przystępne. Nie korzystałam jednak wcześniej z usług tej firmy, a nie chcę podejmować decyzji pochopnie. Podpowiecie coś?


Robertson

Napisano 28 grudzień 2017 - 22:55

Przy wyborze ogrzewania a szczególnie w momencie budowie domu warto też wybrać system kominowy, który posłuży przez wiele lat i da gwarancje BEZPIECZEŃSTWA. Warto postawić np. na  Schiedel - bo marka znana i ceniona, a przede wszystkim synonim systemów kominowych nowej generacji, które są znane w całej Europie. To nowoczesne rozwiązanie, które dobrze posłuży przez wiele lat.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)