Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: JAKIE OGRZEWANIE JEST NAJTAŃSZE?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

michal1982

Napisano 08 sierpień 2018 - 10:18

Jeśli chodzi o najlepsze ogrzewanie to zdecydowanie pellet. Zwłaszcza jak wiesz skąd wziąć dobry. Ja kupuje tutaj http://makopellets.pl


Napisano 30 maj 2018 - 09:55

Zależy jaki kto ma duży dom i jak ten dom jest ocieplony, bo za ogrzewanie można płacić 1500zł i mieć w domu 18 stopni, a można 350zł i mieć 22 stopnie w pomieszczeniach. 

 

U nas Bereda z Mińska robił cała instalację centralnego ogrzewania - bardzo dobra firma. 


Napisano 25 kwiecień 2018 - 16:11

Najtaniej ogrzeje dom gruntowa pompa ciepła, ale jej koszt + montaż jest kosztowny i dość skomplikowany. My ogrzewamy gazem i nie narzekam. Mam dom dobrze ocieplony - na dole podłogówka, a na górze grzejniki, kocioł + zasobnik na wodę. Piec kupiliśmy w TG Bereda - zakup wraz z montażem. W najzimniejszych miesiącach płacimy średnio 400zł miesięcznie za ogrzewanie. Dom ma 186 metrów kwadratowych, a wewnątrz jest ustawione na 23,5 stopnia Celsjusza. 


Napisano 16 marzec 2018 - 17:25

ja się zdecydowałam na gaz, teraz myślę kto by mógł mi to wykonać, natrafiłam w sieci na firmę tech-gas.pl/pl, zna ktoś, polecacie?


zarek

Napisano 14 styczeń 2018 - 18:33

Witam

 

Polecam zapoznać się z artykułem na tej stronie http://www.noel.pl/l...eganie-133.html . Uważam że to poważna sprawa i warto o to zadbać przynajmniej w domu. 


forted

Napisano 11 styczeń 2018 - 10:51

A jak myślicie, czy warto zainteresować się piecami wolnostojącymi jako sposobami na ogrzewanie? Zastanawiam się nad tym, ponieważ niby koza to tylko lokalne źródło ciepła, ale jak postawić dwie, trzy kozy w mieszkaniu, to może mogą nieźle ogrzać dom? Znalazłam taką ofertę - https://kratki.com/s...ory/15/piece/52

 i ceny są całkiem przystępne. Nie korzystałam jednak wcześniej z usług tej firmy, a nie chcę podejmować decyzji pochopnie. Podpowiecie coś?


Robertson

Napisano 28 grudzień 2017 - 22:55

Przy wyborze ogrzewania a szczególnie w momencie budowie domu warto też wybrać system kominowy, który posłuży przez wiele lat i da gwarancje BEZPIECZEŃSTWA. Warto postawić np. na  Schiedel - bo marka znana i ceniona, a przede wszystkim synonim systemów kominowych nowej generacji, które są znane w całej Europie. To nowoczesne rozwiązanie, które dobrze posłuży przez wiele lat.


DariuszP

Napisano 19 grudzień 2017 - 17:41

U nas jest pompa ciepła i to była bardzo dobra decyzja. Na początku wydaje się większą sumę, ale potem już sa zdecydowane oszczędności w porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem . Nasza pompa pochodzi z http://www.firmaszal...ta/ogrzewanie/i bardzo dobrze się sprawdza. Firma zajęła się też jej instalacją. 


marikaa

Napisano 04 grudzień 2017 - 20:10

Zgadzam się, również uważam, że gaz ziemny wychodzi najtaniej. Warto też wybrać dostawcę, którego oferta pozwoli zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy. Sprawdźcie co proponuje firma Onico Energia. Jest to dostawca gazu płynnego, który swoje produkty dostarcza do wiodących przedsiębiorstw energetycznych w Europie. Ich stronę znajdziecie pod linkiem: http://onico-energia.pl/pl/.


AgataDi

Napisano 09 listopad 2017 - 23:35

Dobry żart :D U nas jest kocioł podajnikiem ślimakowym SKAM-R DUO od firmy Stefaniak. Ma wysoką sprawność cieplną, 5 lat gwarancji na szczelność wymiennika, żeliwny palnik drugiej generacji (do 38kW, możliwość spalania ekogroszku, pelletu i miału, ogólnie bardzo dobry kocioł, działa u nas bezawaryjnie niedługo czwarty rok.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)