Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Czy mogę odstąpić od umowy z deweloperem, kiedy ten zmieniił cenę mieszkania?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 08 czerwiec 2013 - 12:40

Mój deweloper kwestionuje odstąpienie od umowy, a podniósł cenę mieszkania, które chciałam kupić? Czy mogę odstąpić od tej umowy? Mam jakies prawa w tej sytuacji?

Zasadniczo jeśli przedsiębiorca ma prawo do jednostronnego podniesienia ceny, to konsument powinien mieć prawo do odstąpienia od umowy. Brak takiego zapisu jest klauzulą niedozwoloną (art. 385(3) pkt 20 KC).

Ale żeby odpowiedzieć na 100% jakie masz prawa w tej sytuacji, trzeba znać dokładnie postanowienia umowy. Jeśli potrzebujesz, to mogę Ci bardziej pomóc, ale musiałabym znać dokładnie treść umowy, jak doszło do podniesienia ceny itd.


Napisano 06 czerwiec 2013 - 13:12

proponuję skonsultować się ze specjalistą, bo takie gdybyanie na dobre Ci nie wyjdzie, a tak ktoś fachowo Ci odpowie czy możesz odstąpić od umowy z deweloperem.


Napisano 06 czerwiec 2013 - 12:48

Wszystko zależy od tego, jak jest skonstruowana Twoja umowa z deweloperem. Być może jest tam jakiś zapis, że deweloper może podnieść cenę za względu na jakieś określone sytuacje, które powinny być wymienione i wtedy nie możesz odstąpić od umowy.


Napisano 06 czerwiec 2013 - 10:22

Mój deweloper kwestionuje odstąpienie od umowy, a podniósł cenę mieszkania, które chciałam kupić? Czy mogę odstąpić od tej umowy? Mam jakies prawa w tej sytuacji?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)