Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Nie ukończone gimnazjum - co dalej


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

kolorowazelka

Napisano 24 lipiec 2019 - 13:34

Nie poddawaj się - skończ je i kształć się dalej :)


AlicjaM

Napisano 24 czerwiec 2019 - 14:02

Może powinni przekierować cię do ostatniej klasy obecnej szkoły podstawowej tak, abyś mógł ją ukończyć i móc rozpocząć szkołę średnią.


Napisano 23 czerwiec 2019 - 13:26

Witam .. otóż podpisuję się pod tym tematem..

 

Będąc w kuratorium oświaty w mieście w którym mieszkam niczego sensownego się nie dowiedziałem, sami nie wiedzą co dalej zrobić z tym że posiadam 2 klasy gim, dzwoniąc do takiego "CKU" jak to nazywacie.. u mnie jest "Żak" dowiedziałem się że nie mam możliwości kontynuowania nauki ponieważ nie ma już gimnazjów dla dorosłych i zostałem z ręką w nocniku przez ustawę o zniesieniu jakichkolwiek placówek.. Pozdrawiam


mari8

Napisano 27 maj 2019 - 18:38

Najlepiej jest pomyśleć o zdaniu matury. Dzisiaj, przysłowiowej "ulicy" nie możesz zamiatać jeśli nie posiadasz takiego wykształcenia. Polecam skorzystać z solidnego przygotowania, które możesz znaleźć na http://sklep.terazmatura.pl .


Napisano 11 kwiecień 2019 - 07:25

nie ma takiej możliwości . Tachnika dla dorosłych zlikwidowano ustawą. Jedynie co można zrobić to zapisać się do LO w CKU i można równocześnie zapisać się na kwalifikacyjny kurs zawodowy również w tym samym CKU. Po ukończeniu KKZ zdaje się egzamin państwowy (OKE) , a po jego zdaniu otrzymuje odpowiedni tytuł.

pozdrawiam


dawid18

Napisano 07 kwiecień 2019 - 23:30

Jest taka opcja żeby zamiast Liceum Wybrać Technikum ? 


Napisano 07 kwiecień 2019 - 19:32

 

Dzień dobry. 
Zacznę od razu od konkretów. Ukończyłem szkolę podstawową, potem uczęszczałem do gimnazjum, następnie w klasie 3 gimnazjum przerwałem naukę i już nigdy nie pokazałem się w szkole.
Więc tak, ukończoną mam podstawówkę, plus 2 klasy gimnazjum, 3 klasa nie zaliczona. Było to około 10 lat temu, dziś gimnazja zostają wygaszane i moje pytanie brzmi:
-Czy teraz kiedy nie ma już gimnazjum, a ja chcę kształcić się dalej i mając tylko świadectwo ukończenia 2 klasy mam dokończyć gimnazjum?
-Gdzie mogę kształcić się dalej? Mając tylko 2 klasy gimnazjum. 
-Jakie jest najlepsze rozwiązanie w moim przypadku?
 
Bardzo zależy mi na nauce, niestety błędy młodości odczuwam do dziś, ale chciałbym się za to wziąć, tym bardziej, że byłem raczej dobrym uczniem jeżeli chodzi o samą naukę. 
Bardzo proszę o jakieś wskazówki, co, gdzie i jak.
 
PS. Czy z moją "przeszłością szkolną" mam szanse na lepsze wykształcenie? Czy po szkole dla dorosłych są możliwe jakiekolwiek sensowne studia? Czy ktoś taki jak ja nie ma już szans na lepsze wykształcenie, czy jednak jakieś szanse są? Powiedziawszy szczerze, to powątpiewam w to czy szkoły dla dorosłych mają jakąś wartość, dlatego chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

 

 


Dzień Dobry

 

Odpowiednim rozwiązaniem dla ciebie  byłoby udanie się do najbliższego CKU (Centrum Kształcenia Ustawicznego), które oferują możliwość ukończenia szkoły osobom dorosłym w trybie wieczorowym lub zaocznym.
Prawdopodobnie będziesz musiał na łapu capu skończyć gimnazjum (eksternistycznie) a potem liceum.

 

Plusem CKU jest fakt iż dyrektorzy takich placówek mają wielką moc sprawczą - i mogą warunkowo dopuścić cię od razu do liceum.
 


Czy z moją "przeszłością szkolną" mam szanse na lepsze wykształcenie? Czy po szkole dla dorosłych są możliwe jakiekolwiek sensowne studia?

Tak, jeśli się do nich przyłożysz.

Matura jest taka sama w każdej szkole więc nie ma to żadnego znaczenia, że robiłeś ja w akurat w CKU.

Większość uczniów CKU (nie licząc pierwszych klas) - jest naprawdę zaangażowana w naukę, więc jest naprawdę spora szansa, że czegoś się tam nauczysz, bo nie ma miejsca i czasu na pajacowanie czy obijanie się.Sam chodziłem do CKU, zdałem maturę na 98%, a potem dostałem się na studia inżynierskie we Francji.


Nie poddawaj się nigdy.


dawid18

Napisano 07 kwiecień 2019 - 18:03

i co dowiedziałeś się coś ? 


FranceP

Napisano 24 luty 2019 - 18:54

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, swoją drogą myślałem, że już nikt nie odpowie w tym temacie. W piątek wieczorem napisałem do kuratorium z tymi pytaniami, więc czekam na odpowiedź, zobaczę co oni mają w tej kwestii do objaśnienia. 

"są to szkoły dla opóźnionych w nauce", no taki tekst nie napawa optymizmem, lecz wierzę w swoje możliwości i gdzieś nadzieja jest, że jeszcze nic nie jest stracone ;-)


coli

Napisano 24 luty 2019 - 14:09

A studia to teraz stoją na tak wysokim poziomie jak nigdy :))) 

 

 

są to szkoły dla opóźnionych w nauce

Może lepiej sie nie wypowiadaj jak nie masz pojęcia 

 

 

 

Popytaj w kuratorium oświaty na swoim terenie

To jest akurat prawda , zacznij od sprawdzenia jakie masz możliwości 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)