Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Jaka jest dobra alternatywa dla lokaty bankowej?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Alinna

Napisano 13 luty 2018 - 08:32

Może się tak do końca na tym nie znam, ale wydaje mi się, że bardzo dobrą alternatywą zastępującą lokaty są fundusze. Wydaje się to nawet bardziej opłacalny sposób na lokowanie swoich oszczędności. Co nie co na ten temat można przeczytać w artykule na blonews.pl/przedsiebiorstwo-zbiorowego-inwestowania/ . Czasem warto poszukać czegoś mniej oczywistego od lokat aby lepiej na tym wyjść. 


maciek_p

Napisano 24 styczeń 2018 - 20:52

Taką alternatywą z pewnością są fundusze inwestycyjne, gdyż dają zysk zdecydowanie większy. Na rynku nie brak platform, które umożliwiają samodzielną inwestycję w nie. Jedną z nich jest chociażby http://www.viennalif...forma-funduszy/


mleszczak

Napisano 31 październik 2017 - 14:29

Niestety, trzymanie pieniędzy na lokatach jest nieopłacalne - lepszym rozwiązaniem jest inwestowanie swoich środków - wtedy, zyski są większe (niestety, inwestując swoje środki występuje również ryzyko straty). Na szczęście nie brak blogów takich jak https://www.tradingf...rto-inwestowac/ które je minimalizują :-).


zarabiacnabankach.blogspot

Napisano 30 wrzesień 2017 - 11:40

Szukam czegoś zbliżonego do lokaty bankowej, choć może niekoniecznie czegoś aż tak podobnego. Chodzi ogólnie o to, że mam już trochę dość trzymania środków na lokacie, która tak naprawdę niczego sensownego mi nie oferuje. Wolałbym ulokować pieniądze w takim miejscu, w którym zaczną dla mnie "zarabiać". Problem tkwi jednak w tym, że nie mam zielonego pojęcia o takich miejscach, o ile w ogóle takie istnieją. Mam nadzieję, że wyraziłem się na tyle jasno, że wiadomo co mam na myśli. Bardzo byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi pomógł albo udzielił stosownych informacji... I proszę mnie do banków nie przekonywać, ja już postanowiłem, że nie chcę mieć z nimi zbyt wiele wspólnego.

 

 

Mimo wszystko rozważyłbym wnikliwą analizę dostępnych lokat (ostatnio np. pojawiła się uznawana za najlepszą na rynku Lokata powitalna Happy i to z bonem 200 zł za jej założenie!) ale też wybranie sobie dobrego konta oszczędnościowego - oprocentowanie jest w zasadzie takie jak na dobrych lokatach, a pieniądze cały czas są "pod ręką"

Jeśli chodzi o fundusze to wymaga to wiedzy, czasu na śledzenie i pewnie sporo cierpliwości - środki nie tak łatwo wycofać jak z depozytów bankowych (wyjątek stanowią najczęściej fundusze pieniężne i część obligacyjnych gdzie przyrost wartości jednostki funduszu jest równomierny i wycofać się jest stosunkowo łatwo, ale tu zyski nie są jakoś wyraźnie wyższe niż z dobrych lokat czy kont oszczędnościowych)


LunaW

Napisano 23 styczeń 2017 - 22:06

Niestety, gromadzenie pieniędzy np. na lokatach od dawna nie jest opłacalne. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w złoto czy monety https://www.skarbnicanarodowa.pl/ To sprawdzone sposoby lokowania wolnych środków, z których korzystali już nasi przodkowie. 


patiks

Napisano 12 styczeń 2017 - 13:44

Z tematów, jakie moim zdaniem są warte uwagi, warto również iść w tym kierunku -

http://www.big.biz.p...katy-bankowej/Tzn. tak mi się wydaje - sam o tym myślę/analizuję. Bo kurde... skoro zabezpieczenie jest warte więcej niż obligacja, to w jakiej sytuacji można tutaj stracić? Obiektywnie jej nie widzę, a wy?


tomekmorawski1987

Napisano 11 styczeń 2017 - 11:25

Jeżeli masz duże środki, to jakieś akcje, obligacje, będą dobrym rozwiązaniem , choć bardziej ryzykownym.


Surdyk22

Napisano 09 styczeń 2017 - 09:16

Ciekawa opcja to inwestycje w pożyczki społecznościowe, jednak choć tutaj zysk może być całkiem fajny to niestety już będzie wiązał się z pewnym ryzykiem i możliwością utraty części kapitału. By to ograniczyć do minimum, warto poczytać dokładnie o tego typu pożyczkach, jak inwestować, jakim osobom pożyczać itp.


Kasik86

Napisano 28 grudzień 2016 - 18:59

Alternatyw jest sporo, chociażby wspomniane fundusze, tyle że te alternatywy wiążą się często ze znacznym ryzykiem, szczególnie gdy nie mamy wiedzy i doświadczenia. Wówczas lepiej rozejrzeć się za lokatą typu http://www.ideabank....lokat-bankowych , albo zacząć dokształcać się na jakiś kursach, szkoleniach etc. :)


Joan19

Napisano 15 grudzień 2016 - 17:02

Lokaty to teraz nawet sa niżej oprocentowane niż inflacja. Ale większy zysk zawsze wiążę się z ryzykiem. 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)