Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Co to jest pomoc de minimis?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 04 styczeń 2015 - 15:35

dla zainteresowanych link do strony, na której można policzyć wysokość pomocy de minimis dla kredytu lub pożyczki preferencyjnej: www.ekwiwalent-dotacji-brutto.pl


Napisano 03 luty 2014 - 19:46

Mam pytanie co do tej pomocy.

 

Mianowicie na skzolenie w ramach pomocy de minimis chca sie udać dwie osoby z jednego przedsiebiorstwa.

czy mają taka mozliwość?  czy dana pomoc dla jednego przedsiębiorstwa moze sie pokrywac?


ConradoNieMoreno

Napisano 30 marzec 2013 - 12:26

Wiecie może jak wygląda procedura uzyskania takiej pomocy?

Po prostu wypełniasz formularz zawarty w załączniku nr 1 do rozporządzenia (instrukcja jak to zrobić jest w drugim załączniku) i przesyłasz do podmiotu udzielającego pomocy de minimis np. swojej gminy, miasta lub instytucji jeśli prowadzi ona nabór wniosków. Na temat samej pomocy de minimis proponuję poczytać u źródła czyli na stronie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - jest tam mnóstwo materiałów łącznie z aktualnymi podręcznikami wiedzy:http://www.mrr.gov.p...=www.mrr.gov.pl- nie zapominajmy również iż przydatne informacje zawiera witryna UOKiK:http://www.uokik.gov...c_publiczna.php

Jakub Sieradzki

Napisano 30 marzec 2013 - 11:50

Witam,Polecam także poniższy link, w którym szerzej w temacie:http://firma.wieszja...skorzystac.html

Agnieszka

Napisano 11 marzec 2013 - 09:46

"po co od razu google " bo to najprostszy sposób?

Ania_B

Napisano 11 marzec 2013 - 08:54

po co od razu google ;-) (oczywiście można!) niemniej na infor'ze znajdziemy konkrety http://mojafirma.inf...firmy.htmlPomoc de minimis jest oferowana przez państwo w różnych formach. Może to być na przykład dotacja, dopłata do oprocentowania kredytów bankowych, umorzenie zaległości podatkowych czy odsetek od zaległości podatkowych, umorzenie kosztów egzekucyjnych, jednorazowa amortyzacja, rozłożenie na raty płatności podatku lub odsetek.Wysokość maksymalnego wsparcia udzielanego przedsiębiorcy w ramach pomocy de minimis jest określona w rozporządzeniu Komisji Europejskiej (rozporządzenie w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis) -nie może przekroczyć 200 tys. euro w ciągu trzech lat.Pomoc publiczna jest regulowana przez przepisy prawa wspólnotowego, a te ustanawiają zakaz udzielania jej przedsiębiorcom bez zatwierdzenia przez Komisję Europejską. Jednym z wyjątków jest właśnie pomoc de minimis, która nazwę zawdzięcza zasadzie prawa rzymskiego, zgodnie z którą prawo nie troszczy się o drobiazgi (łac. de minimis non curat lex). Pomoc de minimis jest więc udzielanym przez państwo wsparciem, które - ze względu na małą wartość - nie zakłóca konkurencji i nie wpływa na handel między państwami członkowskimi.

Agnieszka

Napisano 11 marzec 2013 - 08:48

jest taki pan/pani google.pl a tam jest wszystkoRozporządzenieMinistra Rozwoju Regionalnegoz dnia 8 grudnia 2010 r.w sprawie udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów operacyjnych (Dz.U. Nr 236, poz. 1562)

bazyliczek

Napisano 11 marzec 2013 - 08:39

Dużo mówi się w mediach o pomocy de minimis dla przedsiebiorców. Wiem że nie musi byc ona notyfikowana przez Komisje Europejską. Kiedy przedsiębiorca może starać się o pomoc de minimis i na jakie cele można ją przeznaczyć?Wiecie może jak wygląda procedura uzyskania takiej pomocy?

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)