Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: zaliczka na podatek dochodowy-PILNE jak ob...


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Radomiak

Napisano 17 lipiec 2013 - 12:57

Mam nadzieję, że nigdzie tego PITu nie wyślesz.

Obliczasz dochód do opodatkowania: 8851 zł * stawka podatku 18% = 1593,18 zł minus kwota wolna od podatku 556,02 = 1037,16 minus składka zdrowotna do odliczenia 225,38 zł = 811,78 zł do zapłaty.


Napisano 17 lipiec 2013 - 12:23

Cześć pierwszy raz samodzielnie muszę wypełnić PIT 5 i niewiem jak obliczyć zaliczkę na podatek. 

mój przychód to: 18792 zł

koszty: 9941,31

mój dochód to: 8851 zł

składka zdrowotna: 261,73 zł

proszę o pomoc bo sam nie dam rady:)


Ania_B

Napisano 22 maj 2013 - 20:04

Uważam, że jak ktoś nie ma zielonego pojęcia o podatkach i jego rozliczaniu tozaczynając działalność gospdoarczą powinien tę kwestię powierzyć profesjonalistą.Po jakims czasie - śledząc zapisy w podatkowej książce przychodów i rozchodów oraz wys. obliczonej zaliczki + deklarację roczną - można przejąć rozliczanie podatku.W między czasie może jakies kursy, albo samodokształcanie...

Napisano 21 maj 2013 - 12:34

Kwoty zaliczek na podatek dochodowy wyliczane są na podstawie wpisów dokonywanych w KPiR (dotyczących przychodów i kosztów) oraz biorąc pod składki ZUS i kwotę wolną od podatku (w przypadku rozliczenia na zasadach ogólnych). Wyliczenie zaliczki na podatek dochodowy nie należy do prostych, więc najlepiej w tym celu posłużyć się elektronicznym narzędziem, które obliczy zaliczkę automatycznie na podstawie danych podanych przez przedsiębiorcę.Przedsiębiorca musi opłacić zaliczkę na podatek dochodowy do 20 dnia miesiąca za poprzedni miesiąc kalendarzowy - jeżeli rozlicza się miesięcznie. Mali podatnicy mogą jednak rozliczać podatek dochodowy kwartalnie, tak jak podatek VAT. Wówczas zaliczkę wylicza się za okres 3 miesięcy i opłaca się do 20 dnia miesiąca następującego po rozliczanym kwartale.

bazyliczek

Napisano 21 maj 2013 - 12:33

Przedsiębiorca, który jest czynnym podatnikiem VAT, musi złożyć deklarację VAT-7 do 25 dnia miesiąca następującego po każdym miesiącu kalendarzowym. W dokumencie tym rozliczane są podatek VAT naliczony i należny, z których wynika obowiązek podatkowy lub zwrot.

Osoba prowadząca działalność gospodarczą, która posiada status "małego podatnika" (firma, której roczna sprzedaż brutto nie przekroczyła równowartości 1,2 mln euro) może rozliczać podatek VAT kwartalnie. W takiej sytuacji należy co kwartał składać deklarację VAT-7K. Termin złożenia formularza to 25 dzień miesiąca następującego po każdym kolejnym kwartale.

Podatek VAT wynikający z deklaracji VAT-7 trzeba zapłacić do 25 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni. Jeżeli przedsiębiorca rozlicza podatek VAT kwartalnie, opłaca go do 25 dnia miesiąca następującego po rozliczanym kwartale.

Podatek VAT w ramach Unii Europejskiej

Przedsiębiorcy, którzy dokonują wewnątrzunijnej sprzedaży lub zakupu towarów lub usług muszą złożyć formularz VAT-UE, za okres, w którym doszło do transakcji. Termin złożenia to 15 dzień miesiąca następującego po okresie, którego dotyczy VAT-UE. Oprócz tego, VAT z transakcji w ramach Unii Europejskiej rozlicza się na formularzu VAT-7 lub VAT-7K, razem z podatkiem VAT krajowym.

Należy pamiętać, że przedsiębiorcy, którzy dokonują transakcji w ramach Unii Europejskiej, muszą posiadać unijny numer VAT. Aby go uzyskać, należy złożyć w odpowiednim urzędzie skarbowym aktualizację zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R. Dokumenty te powinny zostać przekazane do urzędu przed dniem dokonania pierwszej wewnątrzwspólnotowej transakcji. Jeśli formularze są wypełnione prawidłowo i przekazane do urzędu osobiście, rejestracja następuje natychmiast.

Napisano 20 październik 2010 - 19:43

no własnie, wysłałem zaliczke ale czy teraz muszę jeszcze jakaś deklaracje złożyć, bo z tego co wiem to PIT - 5 już sie nie wypelnia po 2007 r. ?

Napisano 20 październik 2010 - 17:48

W związku z tym po wpłaceniu zaliczki na konto US żadnych papierów już nie trzeba składać ? Dzięki za odp.

Napisano 20 październik 2010 - 11:35

Witam :)mam pytanie trochę z innej beczki, tzn. czy w tym roku kończy się ulga na rozliczenie Vatu 7, a 22% do rocznego? Krążą takie plotki, a nawet w US nie wiedzą.

Napisano 20 październik 2010 - 09:34

W związku z tym po wpłaceniu zaliczki na konto US żadnych papierów już nie trzeba składać ? Dzięki za odp.

Napisano 20 październik 2010 - 00:18

asiu, zawsze przy zasadach ogólnych odlicza się całe 556,02 zł - nie ma tu kryteriów ograniczającychdeklaracji podatkowych PIT-5 już od dawna się nie składa w US, można wypełniać dla własnej potrzeby

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)