Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: rozpoczęcie działalności gospodarczej


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

marfi12

Napisano 16 wrzesień 2018 - 16:29

Ja w końcu się zdecydowałem żeby wejść w ubezpieczenia na tej zasadzie  https://wspolpraca.cuk.pl/


Napisano 09 sierpień 2018 - 15:59

Dla stawiających pierwsze kroki w biznesie dobrym rozwiązaniem jest franczyza np. prowadzenie multiagencji ubezpieczeniowej cuk. Są szkolenia, nie trzeba się martwić o reklamę, prowizja jest bardzo korzystna.

Poza tym w cuk otrzymuje się dostęp do wszystkich Towarzystw Ubezpieczeniowych,
ponad 100 produktów ubezpieczeniowych, oraz WebCUK – program do porównywania i wystawiania polis.
 


Wazgents

Napisano 01 sierpień 2018 - 08:28

A takie prowadzenie spółki w niemczech cie nie interesuje ?  Tam mają o wiele łatwiej z założeniem firmy i powiem ci że jak sobie znajdziesz kogoś kto cię pokieruje przez to to możesz wyjść bardzo dobrze na tym. 


Napisano 07 lipiec 2018 - 13:46

Dla stawiających pierwsze kroki w biznesie dobrym rozwiązaniem jest franczyza np. prowadzenie multiagencji ubezpieczeniowej cuk. Są szkolenia, nie trzeba się martwić o reklamę, prowizja jest bardzo korzystna.


Mar-Tax

Napisano 12 luty 2018 - 15:02

Odnośnie wysokości składek, to decyduje kod zgłoszenia. Jeśli nowy przedsiębiorca zostanie zgłoszony z kodem 05 70 (jak dla małego zus), to po ustaniu zbiegu do ubezpieczeń (w tym przypadku etatu) ma prawo płacić ulgowy zus (do 24 pełnych m-cy od dnia założenia firmy).

Co do PIT-2 to sprawa jest lekko skomplikowana. Przedsiębiorca co do zasady nie ma obowiązku informowania pracodawcy o założeniu firmy. Ma natomiast obowiązek wycofania PIT-2 (choć nie musi podawać powodu tego wycofania), gdyż przepisy podatkowe przewidują obowiązek rozliczania kwoty wolnej w pierwszej kolejności z dochodów z działalności. Co prawda rozliczanie kwoty wolnej z etatu w rozliczeniu rocznym nie zmieniło by wysokości zobowiązania podatkowego, lecz w skrajnym przypadku takie rozliczenie może być zakwestionowane przez urzędnika skarbowego. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że osoby fiz. prowadzące DG legitymują się dla celów podatkowych numerem NIP a nie PESEL, więc choćby z tego względu powinno (choć nie grożą za to sankcje) poinformować pracodawcę o aktualnym numerze identyfikacyjnym (NIP), co z kolei jest dla niego pewną (mocną) wskazówką...


Napisano 12 luty 2018 - 14:22

Hej,

polecam Ci skorzystać z ich pomocy, ułatwią założenie własnej firmy:

szybkaspolka.pl

Pozdrawiam serdecznie,

Kamil

dariawaria

Napisano 08 luty 2018 - 13:32

a pożyczka leasingowa jest możliwa dla nowej firmy ?


Patrycjusze

Napisano 26 styczeń 2018 - 12:39

Poczytaj tutaj www.tematycznie.com.pl/zakladanie-spolek-krakow masz fajny artykuł na temat zakładania spółek, moim zdaniem to obecnie jedna z lepszych form prowadzenia działalności u nas w kraju.

grzesiek1990

Napisano 15 wrzesień 2017 - 12:25

     Witam

W ciągu dwóch miesięcy zamierzam otworzyć firmę zajmującą się serwisem komputerów, gsm i rtv, instalacje nisko prądowe ( sieci komputerowe, monitoring cctv, domofony itp), Obsługa informatyczna firm. Rozliczałbym się na zasadach ogólnych + Vat 

 

Teraz mam dwie możliwości rozpoczęcia pierwsza to rejestracja firmy na siebie i jednoczesne pozostanie na etacie

opłacałbym tylko zdrowotną w kwocie 297,28 a jeśli zrezygnowałbym z etatu po 2-3 msc. to wskoczyłbym na pełny czy mały zus.

 

U obecnego pracodawcy mam złożony pit2, czy muszę go wycofać, ewentualnie czy są jakieś konsekwencje jeślibym tego nie zrobił.

Przyznam że zależy mi na tym aby obecny szef nie dowiedział się o mojej działalności. 

 

Pozdrawiam

Grzegorz


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)