Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: płatny parking - czy potrzebna działalność?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

fiskimiriski

Napisano 14 styczeń 2022 - 20:02

Ja raczej takiej działalności nie zamierzam na ten moment zakładać, ale parkingami po prostu się interesuję. na pewno chciałbym zachęcić każdego do przeczytania wpisu http://budowanie-dom...m-sie-kierowac/aby wiedzieć na jaki system parkingowy najlepiej się zdecydować. 


Napisano 19 styczeń 2020 - 22:14

Bzdury - sezonowa działalność i to na niewielką skalę może być rozliczona w ryczałcie jako dochody uzyskane z najmu miejsc parkingowych. Takie odpowiedzi pisze chyba ktoś ze skarbówki. Człowieku ktoś kto wynajmuje 2 - 3 mieszkania w Krakowie, zarabia nie taką kasę i myślisz, że jak rozlicza dochody - oczywiście że rozlicza najem i nie prowadzi działalności gospodarczej. 


monkep

Napisano 19 czerwiec 2013 - 14:34

Z pewnością jest to prowadzenie działalności gospodarczej, więc również taką działalność należy zarejestrować. Podatki trzeba płacić, chociaż pewnie w tej chwili przewidzieć przyszłe dochody, to należałoby poważnie zastanowić się jaka forma opodatkowania będzie najkorzystniejsza, np. według skali podatkowej, podatek liniowy...


Napisano 19 czerwiec 2013 - 13:29

Czy trzeba zakładać działalność, żeby prowadzić płatny parking?

 

Witam,
 
Moja działka znajduje się przy amfiteatrze. Co jakiś czas odbywają się jakieś imprezy, koncerty itp. Brakuje tam wtedy miejsc parkingowych. 
 
Chciałbym podczas takich imprez udostępnić moją działkę jako płatny parking. Maksymalne dochody z płatnego parkingu wynosiły by ok 1000 zł miesięcznie i to tylko w miesiącach letnich.  
 
Czy muszę rejestrować tą działalność ? Czy konieczne jest odprowadzenie podatku od okolicznosciowego przychodu poniżej 1000 zł ?
 
Z góry dziękuje za odpowiedź
 

 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)