Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: sprawozdanie Rb 70


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 06 kwiecień 2018 - 04:26

Umowy o refundację części kosztów na wynagrodzenie, skladki, nagrody dla bezrobotnych do 30 roku życia ujmujemy w sprawozdaniu A ? 


Napisano 13 marzec 2018 - 20:31

podłączam się do pytania


Napisano 13 styczeń 2017 - 11:18

No tak ale w objaśnieniach jest napisane ze zdejmujemy osoby które nie pobierają wynagrodzenia za prace,ale jakie to maja być osoby? tzn.jak długie zwolnienia odejmować?


sledzik20

Napisano 07 styczeń 2017 - 19:30

Ja popieram w stu procentach mojego poprzednika :) Nic dodać i nic ująć z jego wypowiedzi :)


Blue Training

Napisano 18 październik 2016 - 09:12

Dzień dobry,

 

w kolumnie 10 – „Przeciętne wykonanie w okresie sprawozdawczym” wykazuje się przeciętną liczbę zatrudnionych, w przeliczeniu na pełnozatrudnionych (dysponenci części budżetowych dane zbiorcze wypełniają z dokładnością do osoby, a dysponenci pozostałych stopni oraz kierownicy uczelni publicznych z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku) w okresie sprawozdawczym, przy czym:

 

a) przeciętną liczbę zatrudnionych w okresie sprawozdawczym oblicza się, dodając przeciętne liczby zatrudnionych, w tym także na zastępstwo, w poszczególnych miesiącach roku, które upłynęły od początku roku do końca okresu sprawozdawczego, i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę tych miesięcyprzeciętną liczbę zatrudnionych w danym miesiącu oblicza się, dodając połowę stanu zatrudnionych na początku miesiąca, stan zatrudnionych w 15. dniu miesiąca oraz połowę stanu w ostatnim dniu miesiąca; otrzymaną sumę dzieli się przez 2, do stanu zatrudnionych nie wlicza się osób, które nie otrzymują za dany okres wynagrodzenia od zakładu pracy, tj. np. osób będących na urlopach bezpłatnych, wychowawczych i macierzyńskich oraz zasiłkach chorobowych,

 

c) w odniesieniu do jednostek, które w danym roku uległy przekształceniu lub likwidacji, podaje się w wykonaniu przeciętną liczbę zatrudnionych za okres, w którym te jednostki funkcjonowały w państwowej sferze budżetowej; oznacza to, że jeżeli jednostka np. funkcjonowała przez 4 miesiące i zatrudniała 15 osób, to średniorocznie wykazuje 5 osób (15 osób x 4 miesiące: 12 miesięcy),

 

d) zatrudnienie osób niepełnosprawnych należy ujmować tylko z tych miesięcy, w których wynagrodzenia tych osób były finansowane z wynagrodzeń danej jednostki, w przeliczeniu na przeciętną liczbę zatrudnionych w okresie sprawozdawczym; oznacza to, że jeżeli w ciągu roku były zatrudnione 4 osoby niepełnosprawne, których wynagrodzenia co drugi miesiąc były finansowane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, to średniorocznie wykazuje się 2 osoby;

 

Technicznie najlepiej użyć formularza Excel lub poszukać wydruku w programie kadrowym jeśli jest prowadzona ewidencja czasu pracy powinien mieć możliwość generowania wydruku z przeciętnym zatrudnieniem. 

 

Podstawa: § 20 ust. 9 rozporządzenie ministra finansów z dnia 16 stycznia 2014 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej (Dz. U. 2016 poz. 1015).

 

Pozdrawiam
 
Blue Training

Napisano 05 październik 2016 - 11:30

Witam

Czy może ktoś mi wytłumaczyć jak mam wyliczyć dla księgowej przeciętne zatrudnienie do spr.Rb 70 . Czy odejmowac zwolnienia lekarskie jesli tak to po ilu dniach. Może ktos zna prostą metodę? Z góry dziękuję.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)