Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Spadek


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 7 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 16 październik 2015 - 11:58

Po śmierci mamy, jej część domu będziesz dziedziczyć Ty, ale także inni członkowie rodziny, np. Twoja siostra. To będzie tzw. dziedziczenie ustawowe. Natomiast jeśli mama spisze testament tylko na Ciebie, Twojej siostrze będzie należał się od Ciebie zachowek. Trudno coś doradzić, bo nie przewidzisz, jaki będzie stan rodzinny w chwili śmierci mamy. 


ZosiaA

Napisano 16 październik 2015 - 11:30

Skąd ta pewność, że mama umrze pierwsza? Obrzydliwość zadawać pytania na temat spadku uśmiercając jednego z rodzicówsad.png

Gdybyś jeszcze pytała o różne warianty postepowania, ale NIE ty od razu zakładasz scenariusz.

A dla przykładu:

Widzisz tak się składa, że w mojej rodzinie dzieci umierają przed rodzicami i to kilka pokoleń wstecz


Napisano 16 październik 2015 - 11:23

Witam.

Już kilka lat temu zmarł mój tato. Mieszamy w domu jednorodzinnym.Dokładniej jest to dom w którym pierwsze pietro i poddasze zamieszkuje moja mama, ja i moja siostra z rodzina, właścicielem byli moi rodzice. Pareter należy do mamy mojego taty a suteryny do brata mojego taty. Po śmierci taty doszło do podziału naszej czesci (1pietro i poddasze).Moja siostra zajmuje poddasze, a ja z mama 1 pietro. Włascicielem 1pietra jestem ja i mama. Chciałam zapytać jak sytuacja bedzie wygladała po śmierci mojej mamy? Czy ta częśc od razu bedzie należała do mnie czy może bede musiałam sadownie o nia walczyć. Czy może najlepiej bedzie jak zrzekę sie swojej czesci na mame a mama zapisze ja w testamecie na mnie? Bardzo proszę o pomoc.Z góry dziekuje za odpowiedź.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)