
- Kategorie na forum:
- Księgowość|
- Kadry|
- Moja firma|
- Samorząd|
- Logistyka|
- Działy forum:
- Księgowość dla firm·
- Księgowość budżetowa·
- Kadry·
- Biznes·
- Prawo·
- Moto·
- Nieruchomości·
- Samorząd·
- Logistyka
Napisano 04 maj 2019 - 19:29
Napisano 17 grudzień 2018 - 19:44
Mam aż trzy Vito. Podobne roczniki i wyposażenie. Kupowane jako poflotowe na EFL. Trudno mi wyrobić sobie spójną opinię, bo dwa śmigają bez problemów i się nie psują, a trzeci jest koszmarnie awaryjny i włożyłem w niego już stanowczo za dużo kasy w stosunku do samej ceny zakupu. Generalnie na plus wygoda i pakowność.
Napisano 07 listopad 2018 - 10:16
Ja jeżdżę Vito głównie służbowo już kilka dobrych lat i nie mogę narzekać. Może to kwestia tego, że kupowałem w salonie? Oczywiście drobne naprawy, wymiana oleju itd. to standardowo, ale nic większego czy poważniejszego się nie działo. Do auta już jakiś czas temu zamontowałem Mercedes Me Adapter. Fajna aplikacja i urządzenie, dzięki której można mieć wgląd w auto, tankowanie, co u mnie jest dość istotne. Też dzięki temu jest szybszy kontakt z serwisem. Ogólnie na plus i ten gadżet mogę polecić każdemu. Na mercedesmeadapter.zasadaauto.pl można poczytać o tym więcej. Cena też dobra, tylko 49 zł. A samo auto mam nadzieję, że jeszcze długo mi posłuży.
Napisano 26 lipiec 2018 - 17:40
Napisano 26 lipiec 2018 - 17:31
Napisano 25 maj 2018 - 09:27
Ludzie narzekają na auta, że się psują, bo kupują kilkuletni samochód użytkowy, często sprowadzony zza granicy, z przebiegiem 100 tys km, w dodatku po okazyjnej cenie. Nie widzą w tym nic dziwnego, bo sprzedający twierdzi, że auto jeździło w firmie jako zapasowe albo robiło niewielkie odgległości po mieście.
Jest to totalna bzdura! Nie kupuje się przecież auta użytkowego po to, aby stało i traciło na wartości, te auta stale jeźdżą, bo tylko wtedy na siebie zarabiają. Usterki o których mowa? Pojawiają się wtedy, gdy auto z przebiegiem 350 tys km. zostanie w magiczny sposób odchudzone do przebiegu 110 tys km. Po zakupie takiego auta i przejechaniu kolejnych 40-50 tys km, nie ma mocnych, żeby nie trzeba było wymienić oryginalnej turbiny, wtrysków czy sprzęgła. Silnik oczywiście będzie jeździł drugie tyle, ale po 400 tys kilometrów osprzęt zwyczajnie się zużywa.
Pamiętajcie, żeby podchodzić do zakupu auta użytkowego jak do auta prywatnego i sprawdźcie go w serwisie. Ceny przeglądu zakupowego, przykładowo w ASO Duda Cars w Poznaniu oscylują w granicach 600 złotych, a po takim przeglądzie będziecie mieli pewność co macie. Poza tym na takim przeglądzie zawsze wyjdzie jakaś duperela, dzięki której będzie argument do negocjacji ceny ze sprzedającym.
Pamiętajcie, grunt to rozwaga!
Napisano 06 luty 2018 - 23:44
Napisano 31 lipiec 2017 - 21:27
Napisano 07 maj 2017 - 16:40
Napisano 03 kwiecień 2017 - 17:15
Posiadam Vitka 99r 2.2 110cdi od 7 lat jestem bardzo zadowolony z tego samochodu, ciągle coś wozi bo jeździ w budowlance ma przelatane 315 tyś i ostatnio jak sprawdzałem spalanie, bak do pełna i przy rezerwie znów do pełna czyli w cyklu mieszanym trasa-miasto wyszedł 7.3 L Mistrzostwo nie zamienił bym go na żaden inny
Community Forum Software by IP.Board
Właściciel: INFOR PL S.A.